Apie

11-oji Baltijos tarptautinio meno trienalė – tai 12 dienų trukmės performanso ir kino renginys. Kai dauguma šiuolaikinių bienalių ir trienalių visame pasaulyje siekia būti pliuralistinėmis, visa apimančiomis, plačiai išsiskleidusiomis parodomis, Šiuolaikinio meno centro pakviesti kuratoriai nutarė, kad trienalės menininkų kūrybą gali pristatyti ir vienas vienintelis žmogus. Šis žmogus buvo pavadintas vienu populiariausių lietuviškų vardų – Mindaugas.

Apie

11-oji Baltijos tarptautinio meno trienalė – tai 12 dienų trukmės performanso ir kino renginys. Kai dauguma šiuolaikinių bienalių ir trienalių visame pasaulyje siekia būti pliuralistinėmis, visa apimančiomis, plačiai išsiskleidusiomis parodomis, Šiuolaikinio meno centro pakviesti kuratoriai nutarė, kad trienalės menininkų kūrybą gali pristatyti ir vienas vienintelis žmogus. Šis žmogus buvo pavadintas vienu populiariausių lietuviškų vardų – Mindaugas.

Trienalės metu Mindaugą (šis vardas gali reikšti „daugio minimas“, „daug menantis“ arba „daugiamintis“) kasdien instruktuos, režisuos, užduotis jam skirs vis kitas menininkas, o publika jį sutikti ir pamatyti galės kasdien vis kitose Vilniaus vietose.

Vakarais Mindaugas ilsėsis, o jo įkūnytos idėjos persikels į menininkų pasirodymus kas vakarą besikeičiančioje Šiuolaikinio meno centro scenoje pavadinimu „Charizmaterija“. Ši scena – tai sapniška trienalės versija, kurioje atsiveria dienos metu neišbandytos galimybės.

Performansus lydės kasdien ŠMC kino salėje rodoma 8 valandų trukmės menininkų filmų programa Cinema of the Self, skirta asmenybės, savasties, savęs kūrimo temoms. Programos pavadinimas – tai nuoroda į žymųjį dokumentinio kino režisieriaus Adamo Curtiso filmą Century of the Self.

Mindaugo trienalę kuruoja Roterdamo Witte de With meno centro direktorė Defne Ayas, Londono LUX direktorius Benjamin Cook ir Defnės Ayas pakviesti Niujorke gyvenantys menininkai ir kuratoriai Michael Portnoy ir Ieva Misevičiūtė.

Trienalę organizuoja Šiuolaikinio meno centras (ŠMC), Vilnius

Cinema of the self
Kasdien

Trečiad.– Sekmad.

12:00
LUKE FOWLER, Visos pasidalijusios asmenybės (All Divided Selves)
(2011 m., JK , 93 min)
ŠMC kino salė
13:45
CATHERINE SULLIVAN IR FARHAD SHARMINI, Paskutinės Britų Hondūro dienos (The Last Days of British Honduras)
(2012 m., JAV, 48 min)
14:45
MOYRA DAVEY, Les Goddesses
(2011 m., JAV, 61 min)
16:00
URSULA MAYER, Gonda
(2012 m., Austrija, 30 min)
16:45
ERIC BAUDELAIRE, May ir Fusako Shigenobu bei Masao Adachi anabasis ir 27 metai be atvaizdų (The Anabasis of May and Fusako Shigenobu, Masao Adachi and 27 Years Without Images)
(2011 m., Prancūzija, 68 min)
18:00
RANIA STEPHAN, Trys Soad Hoshni dingimai (Ikhtifa’at Soad Hosni ath-thalathat)
(2011 m., Libanas/JAV, 68 min)
19:15
NEÏL BELOUFA, Be pavadinimo (Untitled (Sans-Titre)
(2011 m., Prancūzija / Alžyras, 15 min)
19:30
ED ATKINS, Apgaulingas protas (The Trick Brain)
(2012 m., JK, 15 min)
Kasdien

Trečiad.– Sekmad.

Tai charizmatiško, kone guru laikomo psichiatro R. D. Laingo, gimusio Glasge, portretas. R. D. Laingas tikino, jog normalumas neišvengiamai reiškia prisitaikymą prie susvetimėjusio ir nuasmeninto pasaulio mistifikacijos. Jog tie, kuriuos vadiname psichiškai nesveikais, išties yra į nesibaigiančią kelionę savo viduje leidęsi „hipersveikieji“.

Tai Ronaldo Travelo pjesės tuo pačiu pavadinimu ekranizacija. Jos pasakojimas plėtojamas perdėtais gestais ir emocinėmis būsenomis, sukuriančiomis keistą ontologinio nesaugumo atmosferą. Belize, tuo metu vadintame Britų Hondūru, besirutuliojanti pjesės drama perkeliama į žiemos sukaustytą Čikagą. Iš Centrinės Amerikos džiunglių perkeltas veiksmas tampa skirtingų kultūrų ir istorijų susidūrimu geografinių ir meteorologinių skirtumų išryškintoje kryžkelėje.

Moyros Davey filmo dėmesio centre yra aštuoniolikto amžiaus rašytojos, filosofės ir moterų teisių gynėjos Mary Wollstonecaft gyvenimo istorija. Davey ją pasakoja pindama realius ir pramanytus personažus tiek iš šios „mūzos“ aplinkos, tiek iš jos vidinio pasaulio. Vaizdams ir tekstams iš lėto jungiantis į visumą, pamažu, menininkei skaitant tekstą, išryškėja jos pačios psichologinis portretas.

Gonda remiasi 1937 m. Aynos Rand pjese Idealas. Kontraversiškai vertinama rusų kilmės amerikiečių romanistė ir filosofė savo tekstuose daugiausia dėmesio skyrė savo sukurtai filosofinei sistemai, kurią vadino „objektyvizmu“, ir gynė anti-altruistinę, individualistinę poziciją. Gonda sukurta kaip opozicija Rand idėjoms. Kinematografinė ir lingvistinė filmo erdvė šiame kūrinyje privedama iki kraštutinumo kuriant „kaleidoskopiškas erdves“, kuriose nuolat besikaitaliojančiais vaizdais, tekstais ir garsais siekiama paveikti išankstinius tapatumo ir egzistencijos idealus.

Erico Baudelaire’o filmas yra bandymas įsigilinti į sunkiai papasakojamą Japonų raudonosios armijos (JRA) istoriją. Tai radikali grupuotė, kilusi iš 1968 m. Tokijo studentų judėjimo ir 1970-ųjų pradžioje įsikūrusi Beirute, reiškusi solidarumą su Palestina organizuodama rafinuotus teroristinius išpuolius. Filmo centre – žodiniai dviejų grupuotės narių liudijimai. Pirmoji – tai JRA įkūrėjo ir lyderio Fusako Shigenobu duktė May Shigenobu, antrasis – legendinis pogrindinio kino kūrėjas, JRA narys, teoretikas Masao Adachi. Filme tyrinėjamas politikos ir kino santykis, aktyvistinio kino ir aktyvizmo be kamerų kontrastai.

Elegiškas filmas apie Egipto kino žvaigždės Soad Hosni (1943–2001), kuri, įtariama, nusižudė Londone 2001 m., karjerą ir mitą. Filme, sudarytame pagal klasikinės trijų veiksmų tragedijos struktūrą, naudojami fragmentai iš daugiau nei šešiasdešimties VHS juostų su filmais, kuriuose Hosni vaidino tarp 1959 ir 1991 metų.

Neïlo Beloufa filmo veiksmas vyksta šiuolaikinėje viloje, pro kurios langus atsiveria vaizdas į baseiną, sodą ir sodrų kalvotą peizažą. Atsispirdamas nuo tikro įvykio, kuris tuojau pat tapo sunkiai patikrinama legenda, Beloufa sukūrė dokumentinį filmą, grįstą vien tik žodiniais „netiesioginių liudytojų“ parodymais – „netiesioginių“, nes nebuvo nė vieno, mačiusio, kas įvyko iš tikrųjų.

Edo Atkinso filmas nukelia mus į André Bretono butą Paryžiuje, Rue Fontaine g. 42, ir supažindina su siurrealizmo tėvo sukaupta kolekcija. Kiekvienas objektas, kiekvienas daiktas tampa raktu į trumpą pasakojimą, kelionę laiku, kurioje magija atsiskleidžia kaip nuolatinis objektų pervadinimas, savotiška kalbos liga, gebanti atskleisti naujas daiktų prigimtis.

Kasdien

Trečiad.– Sekmad.

20:00
MARK AERIAL WALLER, Laikas kartu. 12 epizodų filmas
ŠMC
Kasdien

Trečiad.– Sekmad.

Kiekvieną trienalės dieną bus sukurtas ir parodytas vienas iš dvylikos videofilmo Laikas kartu epizodų. Šis daugiasluoksnis kūrinys turi ir etnografinio kino, ir vaidybos elementų: trejetas veikėjų, iš pažiūros – eilinių trienalės žiūrovų, pamažu įsitraukia į klastingą kulto ir savitaigos verpetą. Jiems susiduriant su kasdien besikeičiančiais Mindaugo pavidalais, kinta bei darosi vis sudėtingesni ir jų pačių tarpusavio santykiai. Taip atkreipiamas dėmesys ir sukuriamos sąlygos sąmoningai išgyventi supančią  aplinką – miestą, šalį, visą visatą.
Filme vaidina: Smiltė Bagdžiūnė, Monika Bičiūnaitė ir kiti.

Žiūrėkite filmo epizodus čia:  https://vimeo.com/channels/381431

Scenarijai ir Performansai
Kasdien

Trečiad.– Sekmad.

 
CATHERINE SULLIVAN & FARHAD SHARMINI
Be pavadinimo
Kasdien

Trečiad.– Sekmad.

Ar Mindaugas patenkintas dienos darbu? Ar jis džiaugiasi, o gal užsisklendžia, jaučiasi nusivylęs, išsekęs, apsvaigęs? Galbūt jis galėtų sujungti savo patirtis į kokią nors veiksmų seką, iš kurios galėtų semtis jėgų? Kaip jam kasdien sugrįžti į įprastą gyvenimą? Be pavadinimo yra privatus dienos užbaigimo ritualas, sukurtas specialiai Mindaugui. Vienintelis ritualo tikslas – gera paties Mindaugo savijauta. Menininkai sukūrė ritualo pagrindą, kurį ilgainiui praktikuojant rezultatas gali labai keistis.

08 24

Penktadienis

18:30
Michael Portnoy
100 iškilmingų pasirodymų (100 Big Entrances)
Charizmaterija, ŠMC
20:00
Alexandra Bachzetsis
Šokis, atliekamas solo (A Piece Danced Alone)
Charizmaterija, ŠMC
08 24

Penktadienis

Tai trijų valandų trukmės kūrinio 180 iškilmingų pasirodymų (2010 m.) nauja versija. Portnoy režisuoja Mindaugą naudodamas vieną tropą – teatrališką personažo pasirodymą scenoje. Šis klasikinis triukas, skirtas prikaustyti žiūrovų dėmesiui, tampa miniatiūriniu pasauliu, fiziškai ir poetine prasme sudėtingėjančiu pratimu, kuris Mindaugo gestus prisodrina įvairių, kartais gluminančių prasmių.

Apgaulingai paprastų solo pasirodymų serija, kurios metu dvi charizmatiškos atlikėjos, tarsi mokydamosi viena iš kitos ir vogdamos viena kitos judesius, mėgdžioja, fiksuoja, vėl kartoja, dalijasi ir taip po truputį modeliuoja savo gestus, išvaizdą ir choreografijos elementus. Kurdama šį šokį Bachzetsis įtraukė į procesą daugybę įvairių sričių specialistų – meno kritikų ir istorikų, šokėjų, dizainerių. Kūrinys, kurį atliks pati autorė, yra pokalbių su visais šiais žmonėmis rezultatas.

08 25

Šeštadienis

11:00 –19:00
Tim Etchells
Kaip bus toliau (Ways Forward)
Rūdininkų gatvė
20:00
Ursula Mayer
Gonda
Charizmaterija, ŠMC
08 25

Šeštadienis

Mindaugo užduotis šiandien – keliauti iš vienos vietos į kitą ir dalintis patarimais, pasiūlymais ir idėjomis, kaip viskas turėtų būti ir ką iš tiesų reikėtų daryti. Ant miesto sienų rašomi, uždažomi ir vėl atsirandantys jo teiginiai atspindi Etchellso susidomėjimą kalba bei kalbos santykiu su veiksmais. Mindaugas šio menininko rankose – tai „žmogus su daug minčių“, skelbiantis ir siūlantis begalę įvairių galimybių – rimtų ir nerimtų, tikėtinų ir visiškai neįtikinančių.

Mindaugas pasirodo šiose vietose:

Rūdininkų gatvėje ties ŠMC

Vokiečių gatvės ir Šv. Mykalojaus gatvių sankryžoje ties “Aukso centru”

Pranciškonų ir Trakų gatvių sankryžoje ties restoranu ”Dolce Vita”

Pylimo gatvėje priešais Reformatų skverą

Šis valandos trukmės performansas – tai Ursulos Mayer filmo Gonda versija gyvam atlikimui. Jame dalyvauja modelis Valentijn de Hingh ir orkestras NI&Co, atliksiantis Gedimino Gelgoto muziką. Mayer filmas Gonda – tai atsakas į kontraversiškai vertinamos rusų kilmės amerikiečių rašytojos Aynos Rand 1937 m. pjesę Idealas. Filmas analizuoja revoliucingąjį modernizmą ir jo įtaką šiandienos visuomenei. Kūrinyje gilinamasi į tai, kaip metafiziniai ir lyriniai vaizdiniai gali konstruoti tapatybę, ir kaip tekstas tampa derlinga dirva vaizduotei. „Kaleidoskopiškoje“ vienas kitą keičiančių vaizdų, tekstų ir garsų erdvėje besirutuliojantį scenarijų kūriniui rašė Maria Fusco.

08 26

Sekmadienis

7:30
Aslı Çavuşoğlu
Incubatio
Jeruzalės skulptūrų sodas
20:00
Ivo Dimchev
Som Faves
Charizmaterija, ŠMC
08 26

Sekmadienis

Chazarų žodynas yra įsivaizduojama seniai pamirštos genties, maždaug VII a. įsikūrusios prie Kaspijos jūros, žinių knyga. Idėja ją parašyti serbų rašytojui Miloradui Pavićiui kilo išgirdus sklandantį gandą apie tai, kad chazarų chanas buvo pakvietęs trijų skirtingų religijų sapnų aiškintojus pažadėdamas atversti visą savo gentį į religiją to, kurio aiškinimas jį labiausiai įtikins. Niekas nežino, kuo ši istorija baigėsi, nes gentis išnyko. Sekant Artimuosiuose Rytuose praktikuojamu „istihare“ ritualu, Incubatio bandys išsiaiškinti chazarų likimą per sode užmigdyto Mindaugo susapnuotą sapną. Mindaugui pabudus jo sapnas bus viešai aiškinamas 7:30 ryto. Parašykite adresu info@cac.lt jei norite rezervuoti vietą taksi, kuris pajudės nuo ŠMC įėjimo 7:00.

Šiuolaikinio performanso Klausas Kinski pristato dešimt „mėgiamiausių“ scenarijų, kuriuos iš šimto scenarijų variantų, sudarančių garsųjį Dimchevo kūrinį Som Faves, atrinko projekto kuratoriai. Apsiginklavęs peruku ir klaviatūra, tuščiame baltame fone Dimchevas pristato iš pažiūros sunkiai suvokiamą temų kratinį, kuris ilgainiui susidėlioja į intymų portretą, tragikomišką paveikslą, kuriame demonstruojama autentiškumo prigimtis bei įvairūs būdai derinti formą su turiniu šiuolaikinio šokio ir teatro kontekste.

08 29

Trečiadienis

13:30 –15:30
Steven Cosson (The Civilians)
S. Moniuškos skveras
08 29

Trečiadienis

Šią dieną Vilniuje skamba pasisakymai ir dainos, paimtos iš interviu, kuriuos per paskutiniuosius metus Zuccotti parke surinko tiriamojo teatro grupė pavadinimu The Civilians Investigative Theater („Civilių tiriamasis teatras“). Steven Cosson yra šios grupės meno vadovas. Vykstant renginiui, savo atmosfera panašiam į Occupy judėjimą, Mindaugas tampa šių autentiškų liudijimų laidininku.

08 30

Ketvirtadienis

-
Hu Xiangqian
Xiangqiano muziejus (Xiangqian Museum)
08 30

Ketvirtadienis

Mindaugas vienai dienai tampa Xiangqiano muziejaus direktoriumi. Šis muziejus iš tiesų yra meno kūrinių kolekcija, kurią savo galvoje kaupia Pekino menininkas Hu Xiangqianas, ir kuri augs visą Hu gyvenimą. Kūrinio idėja gimė visai nesvarbaus pokalbio metu, kai Hu kolega supažindino jį su kitu menininku ir šis pradėjo jam pasakoti apie savo kūrybą. Tuomet Hu ir pradėjo galvoti apie tai, kaip mes kaupiame kūrinius savo atmintyje, tuos, kurie palieka įspūdį, ir kaip kalbos ir kūno dėka dalijamės patirtimis. Hu yra sakęs: „Geriausia mene yra tai, kad galime jį nešiotis visur, kur beeitume“.

Performansas vyks ŠMC nuo 12:00 iki 15:00.

 

08 31

Penktadienis

15:00–
18:00
Valentinas Klimašauskas & Morten Norbye Halvorsen
Rockmore rečitalis (Rockmore Recital)
Restoranas „Neringa“
20:00
Krõõt Juurak
Pokalbis pagal scenarijų (Scripted Talk)
Charizmaterija, ŠMC
08 31

Penktadienis

Rockmore rečitalis galėtų būti apibūdintas kaip radijo drama, varjetė, įrašų studija, paroda garse, arba ŠMC, Vilniaus, trienalės ar Timbuktu audio gidas. Kad keliautumėte, nebūtina judėti. Nebent norite šokti. Beje, laisvės lozungą „jei negalima šokti, aš jūsų revoliucijoje nedalyvausiu“ sukūrė anarchistė Emma Golden, kuri gimė Kaune, ne Vilniuje. Vilniuje gimė Clara Rockmore, visų laikų žymiausia teremino atlikėja. Jai skirto rečitalio programa susidės iš nesudėtingų scenarijų, įrašų, skaitymų, dainų, filmų garso takelių motyvų, kviestinių performansų ir cameo pasirodymų.

Tai valandos trukmės „choreografija“, interpretuojama pažodžiui kaip „rašymas chorui“. Šio performanso metu pati publika skaito jai parašytus dialogus, supintus iš hiperrefleksyvių pasažų ir komentarų tiek trivialiomis, tiek egzistencinėmis temomis, tokiomis kaip serialai, baimės, nuobodulys, pramogos, meilė, chaosas. Scenoje iš esmės nebus nieko, gal tik saldainių ir degtinės.

09 01

Šeštadienis

17:00
Eglė Budvytytė
Choreografija bėgančiam vyrui (A Choreography for the Running Male)
Pradžia Sirvydo skvere
20:00
Goodiepal
El Camino Del Hardcore
Charizmaterija, ŠMC
09 01

Šeštadienis

Mindaugą persekioja. Jis is dar būrelis vyrų slapstosi Vilniuje. Iš garsiakalbių sklinda jo žmonos balsas: „Mindaugai, turi bėgti toliau. Mačiau, kur tu. Vilniuje nebėra nei centro, nei periferijos. Žinai, gryno kraujo idėja seniai pamiršta. Mindaugai, girdi mane? Kur tu dabar? Girdėjau, kad tave matė kažkur gatvėje miesto centre. Būk atsargus. Imperija gali bet kada, bet kur gali tave pričiupti ir įsiurbti.“

Goodiepalas, Orhuso miesto karys, pastaruoju metu susigyvenęs su transformuojamu dviračiu-kabina ir veikiantis slapyvardžiu „Kommunal Klon Komputer 02“, pristatys paskaitą-performansą apie muziką dirbtiniam arba alternatyviam intelektui. Komiška Goodiepalo burleska kritikuoja šiuolaikinę kompiuterinę muziką ir medijų meną, ironizuoja muzikines notacijas ir šiuolaikinio kompozitoriaus darbą.

09 02

Sekmadienis

18:00
Claude Wampler
Mindaugo talentų šou! (Mindaugas Talent Show!)
Charizmaterija, ŠMC
09 02

Sekmadienis

Režisierė, menininkė ir atlikėja Wampler instruktuoja Mindaugą šiam režisuojant savo paties pasirodymą su būriu vaikų. Vaikai mokosi dainų, šokio, kuria kostiumus ir dekoracijas – iki ankstyvo sekmadienio vakaro visa tai turi virsti sceniniu pasirodymu.

09 05

Trečiadienis

19:00
Marianne Vitale
Kelionė automobiliu (Roadtrip)
ŠMC kiemas
09 05

Trečiadienis

Vitale pristato trumpą spektaklį, kuriam medžiagą rinko keliaudama po Lietuvą drauge su Mindaugu, likus kelioms savaitėms iki trienalės. „Kelionėje mus apėmė keistai romantiška nuotaika… Išsikrovęs mašinos akumuliatorius, laumžirgiai, baudos už parkavimą, kengūros, tušti žiebtuvėliai, besibaiginėjantis antifrizo skystis ir sąmoningas to ignoravimas, vienarankis plaukimo instruktorius, žaibavimas, ir faktas, kad tokią didelę Lietuvos peizažo dalį sudaro pačių žmonių supiltos kalvos.“ – Vitale

„Aš karūnuotas. Aš – mintis.“ – Mindaugas

09 06

Ketvirtadienis

18:00
Rimas Šapauskas
Karalystė / Kingdom
ŠMC / CAC
20:00
Mark Aerial Waller
Savivalė 29: pradedantysis kino mechanikas (Wayward 29: Projection Apprentice)
ŠMC Kino salė
09 06

Ketvirtadienis

Karalystė – tai aktoriaus Rimo Šapausko žvilgsnis į save ir į žiniasklaidos, ypač televizijos, įtaką žmogui, į kritinio mąstymo išnykimą, užslėptą rojalizmo ir „stiprios rankos“ ilgesį. Aktorius Mindaugas sutinka televizijos personažą – karalių Mindę. Tai jau ne XIII amžiaus karalius Mindaugas, tai šių dienų karalius Mindė iš televizoriaus, su visu savo dvaru, lėkštų pramogų karalyste, atsiradęs kitoje ekrano pusėje. Piktas ir kvailas soste sėdi vienos dienos karalius. Siurrealistinis farsas tęsiasi. Realybės pojūtis pranyksta. Tampa nebeaišku, kur žmogus, o kur dekoracijos.

Tai kino teatro erdvei skirtas performansas su instrukcijomis kino mechanikui ir žiūrovams. Šįkart jis atliekamas pasitelkiant 1945 m. filmą Aplinkkelis. Jį režisavusio Edgaro G. Ulmerio kūriniuose bejėgiai personažai dažnai būna įkalinti iracionalių, jiems nesuprantamų ir nepavaldžių nutikimų virtinėje. Tai jau 29-asis Wallerio kino projekto Savivalės kanonas pristatymas. 2001 metais pradėtas projektas sistemingai trikdo tradicinę filmų pristatymo tvarką tam, kad renginys galėtų atsiplėšti nuo įprasto interpretacijų horizonto.

09 07

Penktadienis

12:45– 18:15
Adam Kleinman
Nespoksok į mano bulvę! (Don’t Stare at My Potato!)
Santuokų rūmai, La Cave Gourmet, Coffee Inn
20:00
Miet Warlop
Tragiški herojai / Tragic Heroes
Charizmaterija, ŠMC
09 07

Penktadienis

Vienoje iš Vilniaus kavinių Mindaugas įsispokso į bulvę, ir bulvė įsispokso į jį. Šiek tiek sukrėstas, Mindaugas ieško nusiraminimo seniau kurtuose vaidmenyse ir ankstesnių trienalės dienų personažuose, tačiau šie susikivirčija, užverda ginčai. Tuo tarpu krakmolingų šakniagumbių ima atsirasti ir kitur. Krūvelė jų ritinėjasi greta Santuokų rūmų, kur kažkada buvo filmuojama pornografija, kiti – šalia viešbučio, kuriame roko žvaigždė atėmė gyvybę aktorei, ir priešais medinę trobą, kurioje vaidenasi joje gyvenusio stribo šmėkla. Kur ne kur peizažą netikėtai papildo piñatos. Tačiau net ir jos vietoj to, kad ką paaiškintų, užklausia: kas turi daug akių, bet nemato?

Mindaugą sutiksite:

12:45 Santuokų rūmai, K. Kalinausko g. 21
13:45 La Cave Gourmet, Gedimino pr. 12
17:45 Coffee Inn, Didžioji g. 4012:45-

Tragiški herojai – tai dinamiškų, nedidelės apimties sceninių elementų – gyvų paveikslų ir skulptūrų, trumpų vaidinimų – kompozicija. Kurdama Warlop leidžia laisvai lietis fantazijai. Žiūrovai gali tikėtis gauruotų beveidžių būtybių, begalvių moterų, vyriškų kelnių-gigančių ir nejaukių pasikalbėjimų tarp kūno dalių. Šiame kūrinyje Warlop pažeria eilę stiprių, savarankiškų vaizdinių, iš kurių susidėlioja neįprasto pasaulio viziją. Warlop, dirbusi vizualiųjų menų srityje, neseniai ryžosi išbandyti teatro kontekstą. Šiuo metu jai įdomu ieškoti tokio pasirodymų formato, kuriame lygia greta galėtų skleistis ir scenos, ir vizualieji menai.

Reinout Hiel nuotrauka

09 08

Šeštadienis

-
Oskar Dawicki
Abėjonėmis nepatrimituosi (Doubt is not a Trumpet)
20:00
Benjamin Seror
Benjaminas Seroras pristato Benjaminą Serrorą (Benjamin Seror presents Benjamin Serror)
Charizmaterija, ŠMC
09 08

Šeštadienis

Romantiškai tragiškas scenarijus su Mindaugu centre. Siaubingas žaidimas, o gal košmaras, kuriame persipina Mindaugo, ant kurio staiga krenta siaubingo įtarimo šešėlis, ir paties Oskaro Dawicky tapatybės. Autoriumi persirengęs Mindaugas metasi į gan groteskišką, ironišką, net absurdišką scenarijų, kuris turėtų padėti spręsti egzistencines menininko dilemas. Diskomfortas ir komplikacijos neišvengiami – būtent jie labiausiai audrina šio menininko vaizduotę.

Benjaminas Seroras pristato „Benjaminą Serorrą“, gana skaidrų pseudonimą, kurio dėka Seroras gyvena pusiau paralelų gyvenimą, kuris tik šiek tiek skiriasi nuo tikrojo. Nežymus vardo pakeitimas susijęs su legenda, kad prieš kiekvieną MGM kino studijos filmą ekrane pasirodantis liūtas riaumoja vieną arba tris kartus priklausomai nuo to, koks geras filmas, arba kokie geri to filmo prodiuserių ir režisieriaus santykiai. Benjaminas Serorras yra personažas, kuris menininkui tapo įrankiu stebėti magijos pritaikymo kasdienybėje galimybes.

09 09

Sekmadienis

11:00–
19:00
Ragnar Kjartansson
Užupio tvenkiniai
20:00
Ragnar Kjartansson & David fiór Jónsson
Dichterliebe
Charizmaterija, ŠMC
09 09

Sekmadienis

Apsuptas paauglių, kurie auksinėje Pabaltijo šviesoje visą dieną ilsėsis, linksminsis, klausysis muzikos, rūkys, užkandžiaus, gurkšnos ir turkšis vandenyje, Mindaugas lies akvarelę. Jis visą dieną praleis tarp šių paauglių desperatiškai bandydamas akvarele užfiksuoti vandens ir jaunystės grožį.

XIX a. vokiečių kompozitoriaus Roberto Schumanno ir poeto Heinricho Heine parašytą 16 dalių dainų ciklą apie atstumtą įsimylėjėlį, kupiną romantikos ir juoktis pro ašaras verčiančio triumfo, skambiąja vokiečių kalba atliks Ragnaras Kjartanssonas ir ilgametis jo kūrybinis partneris pianistas Davidas fiór Jónssonas.

Dokumentacija
Dokumentacija
08 23
Ketvirtadienis
08 24
Penktadienis
08 25
Šeštadienis
08 26
Sekmadienis
08 29
Trečiadienis
08 30
Ketvirtadienis
08 31
Penktadienis
09 01
Šeštadienis
09 02
Sekmadienis
09 05
Trečiadienis
09 06
Ketvirtadienis
09 07
Penktadienis
09 09
Sekmadienis
Padėkos

Baltijos tarptautinio meno trienalę organizuoja Šiuolaikinio meno centras (ŠMC), Vilnius
Direktorius Kęstutis Kuizinas

 

MINDAUGO TRIENALĖ

11-oji Baltijos tarptautinio meno trienalė
2012 08 24 – 09 09

KURATORIAI
Defne Ayas
Benjamin Cook
Ieva Misevičiūtė
Michael Portnoy

MENININKAI IR DALYVIAI
Ed Atkins
Alexandra Bachzetsis (su Anne Pajunen)
Eric Baudelaire
Neïl Beloufa
Eglė Budvytytė
Aslı Çavuşoğlu
Steve Cosson (The Civilians)
Moyra Davey
Oskar Dawicki
Ivo Dimchev
Tim Etchells
Luke Fowler
Goodiepal
Krõõt Juurak
Ragnar Kjartansson ir David fiór Jónsson
Adam Kleinman
Valentinas Klimašauskas ir Morten Norbye Halvorsen
Ursula Mayer (su Valentinj de Hing, Gediminu Gelgotu ir orkestru NI&Co)
Michael Portnoy (su Sauliumi Augliu ir Renata Dubinskaite)
Benjamin Seror
Rania Stephan
Catherine Sullivan ir Farhad Sharmini
Rimas Šapauskas
Marianne Vitale
Mark Aerial Waller (su Smilte Bagdžiūne, Monika Bičiūnaite ir Gediminu Žukausku)
Claude Wampler (su vaikų ir jaunimo klubu “Šatrija”)
Miet Warlop
Hu Xiangqian

PROJEKTO VADOVĖ
Virginija Januškevičiūtė

PROJEKTO KOORDINATORIAI
Julija Fomina
Auridas Gajauskas
Rūta Junevičiūtė
Ilona Jurkonytė (ŠMC Kino salė)
Monika Lipšic
Milda Seiliūtė

SCENA
Mindaugas Repšys
Audioforma (garsas)
Eugenijus Sabaliauskas (šviesos)
Mindaugas Skuminas (šviesos)

ARCHITEKTŪRA (ŠMC KINO SALĖ)
Valdas Ozarinskas
Audrius Bučas

DIZAINAS
Goda Budvytytė
Simone Koller

TINKLALAPIS
Mindaugas Ūba
Oleg Sviderskij

ŠMC TECHNINĖ KOMANDA
Almantas Lukoševičius
Nerijus Mačiulaitis
Mindaugas Masaitis
Viktoras Musteikis
Petras Olšauskas
Henrikas Šablinski
Kastytis Šyvokas
Ilona Virzinkevič

VIEŠIEJI RYŠIAI
Renata Dubinskaitė
Milda Seiliūtė
Aurelija Maknytė (reklaminis klipas)

VERTIMAI
Eglė Aleknaitė
Lina Černiauskaitė
Jurij Dobriakov
Ilona Jurkonytė
Dalia Pauliukevičiūtė
Austė Zdančiūtė

FOTOGRAFAI
Akvilė Anglickaitė
Ieva Budzeikaitė
Rasa Juškevičiūtė
Robertas Narkus
Linas Vasiliauskas

SAVANORIAI
Šalnė Bučiūtė
Ignė Ivanauskaitė
Monika Kalinauskaitė
Tomas Sinkevičius
Lukas Taujanskas
Jovilė Trimakaitė
Marija Valeškaitė
Kristina Vildžiūnaitė
Inga Žilinskaitė

YPATINGOS PADĖKOS
Dariui Gumauskui („Mindaugui“)
Una Margrét Árnadóttir
Vidai Budvytienei
Daliai Dūdėnaitei
Deryai Demir
Sofie Durnez
Ingridai Furre
Kiprui Garlai
Dovilei Gasiūnaitei
Emiliyanui Gatsovui
Goblinada.net
Moosje Goosen
Mortai Griškevičiūtei
Andersui Harmui
De Appel kuratorių ruošimo programai
Joakimui Dickui Hedlundui
Minna Heikkila
Idee Fixe
Nele Keukelier
Gintautui Klišiui
Sindri Leifsson
Pashai Leontjevui
Theresai Liang
Christophui Loefflerui
Johanui Lundqwistui
Gintarui Makarevičiui
Pauliui Markevičiui
Mikotel Group
Vidmantui Misevičiui
Marijai Misevičiūtei
Tomui Mozūrai
Vaclovas Nevčesauskas
Marijai Olšauskaitei
Vydmantui Plepiui
Aušrelei Požėraitei
Mariui Puskunigiui
Menų spaustuvei
Nepriklausomiems garso režisieriams
Kodak ProCentrui
Marie Raffin
Rusų dramos teatrui
Ryčiui Saladžiui
Gertrudai Sandqvist ir Malmės meno akademijai
Amelia Saul
Šokio informacijos centrui
The Room
Jolantai Varanauskaitei (Mondus)
Mina Vattøy
Marijai Ladigaitei-Vildžiūnienei ir Vladui Vildžiūnui
Vaidotui Vinevičiui
Gžegožui Volkovskiui
Witte de With Šiuolaikinio meno centrui
Tomui Žaibui
Juliui Žalakevičiui
Audrai Žukaitytei
Mikui Žukauskui

PARTNERIAI IR RĖMĖJAI
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Norvegijos ambasada
Office for Contemporary Art (OCA)
Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija
Vilniaus diena
370
IQ
Audioforma
Cinevera
Flexpro
Grill Brazil
Vilniaus alus