Lt / En
Joachim Sauter "Medija, erdvė, instaliacija"
2008.VII.09, trečiadienį, 18 val.
Pastarąjį dešimtmetį pastebimai pasikeitė naujųjų medijų taikymo aplinka – nuo privačios iki pusiau viešos (muziejai, teatrai ir pan.) ir viešos erdvės (miesto erdvė). Šį pokytį sąlygojo keletas priežasčių – tai ir atpigusios technologijos, kurios tapo stabilesnės ir lengviau valdomos, išaugęs medijų naudotojų raštingumas, gausėjantis išsilavinusių ir patyrusių šios srities menininkų, dizainerių ir jų darbų užsakovų skaičius. Interaktyvumą, kaip abipusį dialogą ir svarbiausią naujų medijų savybę, taip pat veikė pokyčiai taikymo aplinkoje. Dalyvio ir aplinkos sąveika ne tik sudaro prielaidas aplinkos perkūrimui ar dalyvio patirties ugdymui, bet ir konstruoja tapatybę.
Paskaitoje bus pristatomi ir aptariami interaktyvių instaliacijų, interaktyvių aplinkų ir interaktyvios architektūros pavyzdžiai.

Joachimas Sauteris


Joachimas Sauteris studijavo Berlyno menų akademijoje ir Vokietijos kino ir televizijos akademijoje. Šiuo metu jis yra Berlyno menų universiteto profesorius bei eina profesoriaus asistento pareigas Kalifornijos universitete Los Andžele (UCLA).
Jau ankstyvojoje kūryboje Joachimas Sauteris kompiuterį naudojo ir kaip įrankį, ir kaip mediją. Įkvėptas naujų medijų galimybių, 1988 m. kartu su kitais menininkais, mokslininkais ir inžinieriais įkūrė ART+COM studiją, kurios nariai dalyvauja ir meniniuose projektuose, ir įgyvendina įvairius taikomojo pobūdžio naujų medijų projektus. Studijos ART+COM tikslas – empiriškai tyrinėti naujų medijų galimybes meno ir dizaino srityje.
Joachimo Sauterio kūriniai buvo pristatomi festivalyje „Ars Electronica“ Lince, Centre national d‘art et de culture Georges Pompidou Paryžiuje, Stedelijk muziejuje Amsterdame, Šiuolaikinio meno muziejuje Sidnėjuje, Venecijos bienalėje, Getty centre Los Andžele, meno ir media technologijų centre ZKM Karlsruhėje.


Daugiau informacijos: http://www.artcom.de


Profesoriaus Joachimo Sauterio paskaitą pristato Nacionalinės dailės galerijos Informacijos centras, remia Goethe-Institut Vilnius
ŠMC/Pokalbiai kavinėje vyksta Šiuolaikinio meno centro ir ŠMC kavinės bendradarbiavimo dėka.
Galerija
Kalendorius
Kipro Dubausko ir kviestinių menininkų filmų programa
Užgniaužti intensyvumai: afroamerikiečių protesto poezijos vertimo dirbtuvės
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Labirintas ir švyturys: įžanginiai 14-osios Baltijos trienalės renginiai
Monikos Kalinauskaitės knygos „Mirror Mirror“ pristatymas
Archyvas