Lt / En
Parodos „Martin Ebner, Kitty Kraus“ katalogo „Daylight“ pristatymas ŠMC skaitykloje
2016.11.30
Lapkričio 30 d., trečiadienį, paskutinę kalendorinę rudens dieną, 19 val. kviečiame į parodos „Martin Ebner, Kitty Kraus“ katalogo „Daylight“ pristatymą ŠMC skaitykloje.

Parodos katalogas yra mįslinga būtybė. Viena vertus, jis skirtas atminčiai kaip savotiška autorių kūrybinio kelio dokumentacija, dėl laiko distancijos leidžianti apibendrinti tai, kas jau padaryta. Kita vertus, jis skirtas vaizduotei – tai ekskursas, kuriame galime leisti sau nutolti nuo materialių kūrinių kūnų ir pasinerti į laisvą asociacijų žaismą, puoselėti ir dalintis patirtimis ir įspūdžiais. Leisdami parodos leidinį autoriai tarsi sako, kad tai, kas įvyko tarp baltų parodos sienų, neturėtų būti pamiršta, ir kad šis prisiminimas, kad ir kokia forma beišliktų, gali virsti kažkuo kitu, ką įvardinti šiuo metu būtų dar per anksti.

Tai paskutinis parodos, kuri neišsiteko nei apibrėžtame veikimo laike, nei jai priskirtoje geografijoje, renginys. Menininkai Martin Ebner ir Kitty Kraus atidarymo dieną prie pagrindinio ŠMC įėjimo stūksančią koloną pavertė neoficialiu įėjimu į ekspozicinę erdvę, kurioje paroda veikė trisdešimt tris dienas. Vėliau jie sukūrė aštuonis plakatus, kurie, iškabinti Vilniaus viešosiose erdvėse, jas drumstė ir transformavo. Parodai besitęsiant, Tenzing Barshee, Michaela Chiriak, Haytham El-Wardany, Monika Kalinauskaitė, Valentinas Klimašauskas bei Ariane Müller papildė ją savo įžvalgomis bei tekstais, kuriuos skaitytojai atras leidinyje. Galų gale, vakaro metu, bus parodyti du paskutiniai kūriniai parodos kontekste – Martino Ebnerio „A Bright Cinema“ (2015) bei Kitty Kraus „Be pavadinimo“ (2013).

Po katalogo pristatymo bus rodoma kino programa-siurprizas.
Kalendorius
Videogramos. Tarptautinis Kauno kino festivalis vienam vakarui keliasi į Vilnių
Skaitymai su Gerda Paliušyte: gotika ir afroamerikiečių kinas
Kipro Dubausko ir kviestinių menininkų filmų programa
Užgniaužti intensyvumai: afroamerikiečių protesto poezijos vertimo dirbtuvės
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Archyvas