Lt / En
XII BALTIJOS TRIENALĖ: „Bangos ir daugiau nieko“, performatyvi Post Brothers paskaita
2015.09.25
Rugsėjo 25 d., penktadienį, 19:30 val.

2009 m. spalio 17 d. pirmą kartą pasaulyje inicijavęs povandeninį prezidento kabineto posėdį, Maldyvų prezidentas Mohamedas Nashadas, taip siekęs atkreipti dėmesį į visuotinės klimato kaitos poveikį ir numatomą jo salyno tautos išnykimą dėl kylančio jūros lygio, sukėlė bangas žiniasklaidoje. Su nardymo įranga, bendraudami rankų ženklais, naudodami povandeninius rašiklius ir planšetes, prezidentas ir jo ministrai savo pareigas vykdė jūros dugne, rodydami pavyzdį ateičiai, praktikuodami povandeninę politiką, kurdami povandeninės sąveikos precedentą, taip sykiu ir pripažindami krizę, ir mėgindami projektuoti galimybes išgyventi vis šlapesniame pasaulyje. „Bangos ir daugiau nieko“ yra tęstinis „Post Brothers“ tyrimų projektas, kuriuo siekiama kalbėti apie jūros lygio kilimą, kreipiant dėmesį ne vien į dabartinius įvykius ir drėgnus srautus istorijos, kultūros, filosofijos ir mokslo srityse, bet ir bandant pasinerti ir apžvelgti tam tikrus „povandeninius“ politinius procesus, permainų jūrą – nuo pogrindinių pasipriešinimo ir atsparumo strategijų iki labiau aptakių ir vandeningų metodų. Raktas į šią diskusiją yra ekonominės turto „likvidumo“ ir įsiskolinimo „po vandeniu“ sąvokos, taip pat fizinių ir virtualių prekių ir informacijos srautai per jūrą, po vandeniu ir tarp žemynų.

Prisotintas skystų ir vandens apsemtų nuorodų, laviruodamas tarp utopinių ir distopinių paskendusių pasaulių ir gyvenimo gilioje mėlynoje bedugnėje vizijų, šis projektas – tai prezentacijų banga, keliausianti drauge su naujais Baltijos trienalės projektais, kaip minties intakas, įtekantis į didesnį vandeningos informacijos srautą, bendrą Baltijos jūrą. Trienalei tęsiantis, projektas ners vis giliau ir giliau, darysis vis sudėtingesnis tamsesnis, su kiekviena tema didėjant atmosferos slėgiui.

„Post Brothers“ – kritinė iniciatyva, kuriai priklauso Matthew Post, nepriklausomas kuratorius ir rašytojas, dirbantis Balstogėje, Lenkijoje.

„Bangos ir daugiau nieko“ prasitęs ŠMC kavinėje nuo 22 val. kartu su Elbows ir Pontiac.
Kalendorius
Videogramos. Tarptautinis Kauno kino festivalis vienam vakarui keliasi į Vilnių
Skaitymai su Gerda Paliušyte: gotika ir afroamerikiečių kinas
Kipro Dubausko ir kviestinių menininkų filmų programa
Užgniaužti intensyvumai: afroamerikiečių protesto poezijos vertimo dirbtuvės
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Archyvas