Lt / En
Estų menininką Raulį Meelį kalbins meno istorikė Giedrė Jankevičiūtė
2015.03.13
Kovo 13 d., penktadienį, 18 val. ŠMC skaitykloje

Kviečiame į baigiamąjį Estijos meno parodos „MEEL. VAHTRA. FARKAS_idealistinė funkcija“ renginį – pokalbį su menininku Rauliu Meeliu, kurį moderuos meno istorikė Giedrė Jankevičiūtė. Pokalbis vyks rusų kalba.

Raul Meel (g. 1941) vadinamas gyvuoju Estijos meno klasiku. Jis studijavo inžineriją, o XX a. 7-ajame dešimtmetyje, pradėjęs kurti taip vadinamą mašinraščio poeziją, įsiliejo į tarptautinę neovangardinio meno sceną. Dėl ryšių su Vakarų menininkais ir jo kūrybos, kurioje nebuvo atspindima valstybinė ideologija, sovietmečiu Raul Meel negalėjo dalyvauti oficialiame meno gyvenime, kurį laiką buvo sekamas KGB. Visa tai ne sustabdė jo kūrybinius eksperimentus, o atvirkščiai – dar labiau skatino ieškoti individualių raiškos būdų ir priemonių. Jo kūriniai įkvėpė parodos kuratorę Marią Arusoo sukurti parodą-dialogą, kurioje šio menininko darbai rodomi naujoje šviesoje – greta jaunesnės kartos estų menininkų kūrinių. Šių metų vasarį Rauliui Meeliui buvo įteikta Estijos Nacionalinė kultūros premija už gyvenimo nuopelnus.

Susitikime bus kalbama apie menininko kūrybos kontekstą sovietmečiu, jo patirtas įtakas ir bendradarbiavimą su Europos avangardo menininkais, autorinės mašinraščio poezijos technikos išradimą, Meelio požiūrį į šiuolaikinį meną, o taip pat ir kitomis temomis, padėsiančiomis geriau suprasti jo kūrybos novatoriškumą praėjusiame amžiuje bei susidomėjimą ja šių dienų meno kontekste.


Parodą „MEEL. VAHTRA. FARKAS_idealistinė funkcija“ Šiuolaikinio meno centre galite apžiūrėti iki kovo 18 d.
Trečiadienį, kovo 18 d., parodos lankymas – nemokamas.

Nuotrauka: Raul Meel šalia savo kūrinių parodoje Harku '75. Objects, Concepts (1975).
Fotografas: Jaan Klõšeiko, šaltinis: www.tranzit.org

Kalendorius
Videogramos. Tarptautinis Kauno kino festivalis vienam vakarui keliasi į Vilnių
Skaitymai su Gerda Paliušyte: gotika ir afroamerikiečių kinas
Kipro Dubausko ir kviestinių menininkų filmų programa
Užgniaužti intensyvumai: afroamerikiečių protesto poezijos vertimo dirbtuvės
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Archyvas