Lt / En
ŠMC kino salėje – prancūzų kino festivalio „Žiemos ekranai“ filmai
2015.01.29-02.01
Sausio 29 – vasario 1 dienomis ŠMC kino salė kviečia žiūrovus praleisti vakarus su prancūzų kino festivaliu „Žiemos ekranai“.

Šiais metais festivalis švenčia jau 10-ąjį savo gimtadienį ir skiria programą moterims, pristatydamas šiuolaikinę moterų režisierių kūrybą ir istorijas apie moteris. Pagrindinėje programoje atsispindi prancūzų kino aktualijos – pristatomos pirmosios jaunųjų talentų ilgo metražo juostos bei kino pasaulyje jau įsitvirtinusių kino menininkų kūryba. Šių metų festivalio retrospektyva, rodoma ŠMC kino salėje, skiriama aktorei, režisierei ir scenarijaus autorei ir Nicole Garcia.

Gimusi Orene, dabartinėje Alžyro teritorijoje, Garcia pradėjo karjerą kaip teatro aktorė, vaidino kino filmuose nuo 1967-ųjų metų, laimėjo apdovanojimą už geriausią antro plano vaidmenį filme Mergišius (Le cavaleur, 1979), o po metų, nusifilmavo garsiajame režisieriaus Alain‘o Resnais filme Mano dėdulė iš Amerikos (Mon oncle d‘Amérique 1980). Sukūrusi įvairiausius vaidmenis, dirbusi su garsiausiais režisieriais, ji pasuko kita karjeros linkme, ir tapo režisiere. Festivalio metu pamatysime režisierės kurtas ilgo metražo juostas, ir filmus, kuriuose Garcia įkūnijo įsimintinus vaidmenis.
Per paskutinį sausio savaitgalį ŠMC kino salėje iš viso bus parodyti 7 retrospektyvos filmai.

Filmų seansus ir aprašymus rasite čia http://www.cac.lt/lt/kino_sale/
Kalendorius
Videogramos. Tarptautinis Kauno kino festivalis vienam vakarui keliasi į Vilnių
Skaitymai su Gerda Paliušyte: gotika ir afroamerikiečių kinas
Kipro Dubausko ir kviestinių menininkų filmų programa
Užgniaužti intensyvumai: afroamerikiečių protesto poezijos vertimo dirbtuvės
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Archyvas