Lt / En
Iliustruota Fatimos Hellberg paskaita "Išgalvotas gyvenimas. Trys situacijos"
2014.II.2
Vasario 2 d., sekmadieni, 17 val., ŠMC skaitykloje

Pradžioje sugalvoji situaciją. Kad galėtum tai padaryti, reikia sugalvoti ir tą, kuris pasakoja, be to, turi įsivaizduoti – o iš tiesų iš dalies ir išrasti – tą, kuris klausosi. Šioje iliustruotoje paskaitoje bus kalbama apie tai, kaip išmonė ir tai, kas įsivaizduojama dera su nuoširdumu; kaip aptariant vieną ar kitą personažą, vidujybę ir tapatumą galima eliminuoti tam tikrus surežisuotus procesus ir kolektyvines neurozes, formuojančias kūrybos ir darbų rodymo sąlygas.

Vakaro metu, atsispiriant į būsimą Fatimos Hellberg kuruojamą programą „Cubitt“ galerijoje Londone, bus analizuojami filmai ir tekstai. Tarp jų autorių – prancūzų mistikė, politinė aktyvistė ir „radikalaus liūdesio filosofė“ Simone Weil; iš Los Andželo kilusi jauna videomenininkė Cynthios Maughan; susidursime ir su Rachelės Reupke reprizomis, efektais ir antrininkais.

--

Fatima Hellberg yra Londone gyvenanti kuratorė ir kritikė. Šiemet ji tapo „Cubbit“ galerijos kuratore, be to, jau ne vienerius metus bendradarbiauja su Londono meno organizacija „Electra“. Ji yra kuravusi meno projektus Jungtinėje Karalystėje ir kitose šalyse, tarp jų – parodos „Tate Modern“ muziejuje Londone, „Badischer Kunstverein“ Karlsruhėje, Londono Šiuolaikinio meno institute (ICA), Malmės miesto kunsthalėje ir „South London“ galerijoje. Ji rašo straipsnius žurnalams „Frieze“, „Afterall Journal“ ir daugeliui kitų meno leidinių.

Iliustracija: Cynthia Maughan, Nesąmoningumo priežastys, suvestos į patogią lentelę, 1975
Kalendorius
Videogramos. Tarptautinis Kauno kino festivalis vienam vakarui keliasi į Vilnių
Skaitymai su Gerda Paliušyte: gotika ir afroamerikiečių kinas
Kipro Dubausko ir kviestinių menininkų filmų programa
Užgniaužti intensyvumai: afroamerikiečių protesto poezijos vertimo dirbtuvės
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Archyvas