Lt / En
Lietuvos paviljono 54-oje Venecijos bienalėje oficialus pristatymas
2010.XII.06
Dariaus Mikšio projektas “Už baltos užuolaidos“:
Lietuvos paviljonas 54-oje Venecijos bienalėje (2011)Oficialus pristatymas: gruodžio 6 d., pirmadienį, 17 val. ŠMC skaitykloje

Projekto komisaras: Kęstutis Kuizinas
Projekto kuratorė: Ūla Tornau
Projekto organizatorius: Šiuolaikinio meno centras
2011 metų Venecijos bienalėje Lietuvą atstovaus menininko Dariaus Mikšio projektas „Už baltos užuolaidos.“ Šis projektas – tai mėginimas pažvelgti į Lietuvos meną kaip į valstybės kuruojamą procesą. Planuojama meno kūrinių kolekcija sudaryta iš valstybinės stipendijos laureatų kūrinių bus pristatyta Šiuolaikinio meno centre ir Venecijoje bienalėje 2011 m. Kultūros ministerija valstybės stipendiją teikia nuo 1991 metų ir iki šiol ją yra gavę daugiau nei 300 menininkų.


Šiuo projektu simbolinė šiuolaikinės valstybės kuruojama paroda, neturinti sienų ir trunkanti dešimtmečius, paverčiama realia kolekcija, nacionaliniu archyvu, atspindinčiu pastarųjų dviejų dešimtmečių Lietuvos kultūros politiką. Dėsninga, kad ši kolekcija pristatoma būtent Venecijos bienalėje – vienoje didžiausių tarptautinių parodų, kurios dalį sudaro nacionaliniai pasaulio šalių paviljonai. Naujausioje informacijoje apie Venecijos bienalę skelbiama, jog 2011 metų bienalėje, pavadintoje „ILLUMInations“ (ILIUMInacijos), taip pat bus svarstomas meno nacionalumo klausimas.


Projekto autorius ir organizatoriai artimiausiu metu kreipsis į visus valstybės stipendiją gavusius menininkus. Savo kūrinius kolekcijai siūlys patys autoriai, į ją planuojama įtraukti bent po vieną kiekvieno stipendiato kūrinį.


Projekto pristatyme autorius ir organizatoriai išsamiai papasakos apie kolekcijos sudarymo principus, jos ekspoziciją Venecijoje, pristatymą bienalės lankytojams bei atsakys į visus iškilusius klausimus.


Pristatyme negalėsiančius dalyvauti valstybės stipendijos laureatus kviečiame susisiekti su projekto rengėjais el.paštu ula@cac.lt arba telefonu 8 689 99 595.


Galerija
Kalendorius
Skaitymai su Gerda Paliušyte: gotika ir afroamerikiečių kinas
Kipro Dubausko ir kviestinių menininkų filmų programa
Užgniaužti intensyvumai: afroamerikiečių protesto poezijos vertimo dirbtuvės
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Labirintas ir švyturys: įžanginiai 14-osios Baltijos trienalės renginiai
Archyvas