Trečiadienį, sausio 9 d. 19 val. ŠMC skaitykloje

Parodoje „JCDecaux premija 2018: Orumas“ dalyvaujantis menininkų kolektyvas „Pinigų uostas“ ir ŠMC skaitykla kviečia į diskusiją skirtą tarptautinio mokesčių slėpimo ir jį palaikančių struktūrų problematikai. Diskusijoje menininkų kvietimu ekonomikos ir politikos ekspertai aptars esminius šios temos klausimus: kas yra mokesčių rojai, vadinamieji „ofšorai“? Kokie yra pagrindiniai jų veikimo principai ir pasauliniu mastu sukuriamos problemos? Koks yra tarptautinės bendruomenės atsakas į jų egzistavimą ir su šiuo reiškiniu kovojant kylantys iššūkiai? Kaip ofšorinė veikla paveikia kiekvieno iš mūsų individualią gerovę ir ar pakankamai apie ją kalbame Lietuvoje?

Diskusijoje dalyvauja:
Prof. dr. Vaidas Gaidelys (KTU)
Doc. dr. Jonė Kalendienė (VDU)
Rugilė Trumpytė (Transparency International)

Diskusiją moderuoja:
„Pinigų uosto“ kolektyvo nariai Ieva Sriebaliūtė ir Paul Paper

Ši diskusija – dalis menininkų kolektyvo „Pinigų Uostas“ kūrinio, gavusį ypatingą paminėjimą JCDecaux premijos konkurse. Ji funkcionuoja kaip meninės instaliacijos bei „ofšorų“ problemai skirto žurnalo Post-Colonial Times plėtinys. Instaliacija bei žurnalas pristatyti premijos parodoje „Orumas“, kuri Šiuolaikinio meno centre veikia iki 2019 m. sausio 13-os dienos.

„PINIGŲ UOSTAS“ – tai „ofšorinės“ bendrovės simuliacija, palaikoma trijų kūrėjų komandos. Ieva Sriebaliūtė (g. 1993 m.) – politologė, baigusi politikos mokslų bakalauro studijas Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute ir Švedijos Lundo Universitete įgijusi Europos politikos magistro laipsnį. Paul Paper (g. 1985 m.) – menininkas, teoretikas ir kuratorius, besidomintis vaizdo ir šiuolaikinių technologijų sąveikomis. Mindaugas Gavrilovas (g. 1990 m.) – grafikos dizaineris, „Studio Cryo“ įkūrėjas, užsiimantis kultūrine veikla.

Renginys vyks lietuvių kalba, įėjimas nemokamas.