Lt / En
Corollaries
2015.01.13
Sausio 13 d., antradienį 18:30 ŠMC skaitykloje

Sausio 13 d., antradienį 18:30 ŠMC skaitykloje vyks „Corollaries“ – performatyvus skaitymas, susidedantis iš trijų menininko ir dabartinio Rupert rezidento Jasono Hendriko Hansmos trumpų tekstų, parašytų 2012-2015 metais.

Tarp šių tekstų – „Bamboo Screens And Never Photographed Photographs“ (liet. „Bambuko širmos ir niekuomet nefotografuotos nuotraukos“), trumpas rašinys, kilęs iš užmiršto filmo, noro niekuomet nebepadaryti nuotraukos ir bambuko širmos, rastos vienoje lūšnoje šiaurės Tailande. Antrasis tekstas, „Continents Are Coming To Meet You“ (liet. „Žemynai ateina su tavimi susitikti“) yra į Singapūrą skrendančio lėktuvo lango tirpstančio šerkšno tyrinėjimas, klausiant, kur yra namai. Taip pat bus skaitomas ir naujausias autoriaus tekstas „Patrick“ (liet. „Patrikas“), parašytas Vilniuje, rezidencijos „Rupert“ metu, įkvėptas 7000 metų senumo dainos, atliekamos šiaurės vakarų Australijos gyventojo.

Jasonas Hendrikas Hansma gimė Lahore, Pakistane 1988 metais. Jis baigė meno magistro studijas „Piet Zwart“ institute Roterdame, kur šiuo metu gyvena ir kuria. Dirbdamas su įvairiomis medijomis: filmais, objektais, tekstais ir fotografija, Hansma savo darbuose kelia klausimus apie istorijoje pamirštas akimirkas ir medžiagas, bandydamas atsekti balsus, sklindančius viešose ir privačiose erdvėse. Menininko darbuose nuolat atsiranda elementai, kurie, atsidūrę vienas šalia kito, veikia kaip minčių tinklai ir pokalbiai tarp įvairių pašnekovų.

Tekstai bus skaitomi anglų kalba. Renginio trukmė – 25-30 minučių.
Kalendorius
Quinn Latimer. Turi rasti savo formą
Išskirtinio dizaino knygos iš viso pasaulio, 2018
„Tindirindis 2018“ pristato: Trumpametražių eksperimentinių animacinių filmų programa 08EX - „Eksperimentinė forma T“
Godos Palekaitės eksponato „Reklamuojant anarchizmą“ lankymas
Knygos „Socialinės tikrovės mediacija: kultūra, politika ir visuomenė“ pristatymas
„Queer 2 Peer“ kino klubas. Werker Collective
Archyvas