Lt / En
Queer Zine’ų mugė ŠMC Skaitykloje
2013.VII.24
Liepos 24 d., trečiadienį, ŠMC skaitykloje

Queer Zine’ų mugė

13:00 - 18.00
Zine’ų išpardavimas!


Dalyviai:
Riotmade with love (Vokietija)
Heavy Mental (Vokietija)
mačo pikču (Lietuva)
Bitch Please Distro (Australija)
Fanzine La Raya (Ispanija)
cdric-moasa (Prancūzija)
Cheyenne NeckMonster (JAV)
Brav_a (Vokietija)
Joaquina Garrote Gash (Ispanija)
Krypau (Lietuva)
Dr Charlotte Cooper (JK)
TheQueek (JK)
Crush&Create (Švedija)
Nancy, a queer zine (JK)
Fanzine La Raya (Ispanija)
Ir daugiau!

15:00
Pokalbis:
Fanzine’ai Lietuvoje, Domas Kunčinas


XIX a. carinė Rusija uždraudė naudoti lietuvišką abėcėlę ir knygų spaudą beveik 40-čiai metų. Tokia situacija paskatino knygnešių atsiradimą. Knygos ir žurnalai buvo spausdinami svetur ir nelegaliai įvežami į Lietuvą. 2004 m. šis istorinis reiškinys įtrauktas į Unesco paveldo sąrašą
„Pasidaryk pats“ spauda buvo populiari ir sovietmečiu. Didžioji dalis tokios spaudos buvo apie politiką, bet taip pat dažnai buvo perspausdinami literatūros ir meno leidiniai.
1988-89 m. atsirado pirmieji modernūs fanzine‘ai, skirti mokslinei fantastikai ir muzikai. Leidiniai dažniausiai buvo gaminami kopijavimo aparatais, 20- 200 vnt. tiražu ir platinami paštu. Tai buvo vietinės fanzine‘ų scenos sprogimas.

Domas Kunčinas yra vienas iš fanzine‘ų „Decibelai Offensive“ ir „Kablys“ leidėjų, „pasidaryk pats“ muzikos ir kultūros kolektyvo „dr.Green“ narys ir įvairių renginių propaguotojas. Šiuo metu jis yra pagrindinis interneto žurnalo Ore.lt (www.ore.lt) redaktorius ir įvairių garsų rinkėjas aka Direktorius.

16:00
Dirbtuvės.
Queer/feministiniai zine‘ai


Šiose dirbtuvėse siūlome galimybę susipažinti su queer/feministiniais zine‘ais. Norime supažindinti jus su šių zine‘ų jo_jos istorijomis, žaismingai jas analizuoti ir paskatinti jus sukurti savo pačių zine‘ą. Ir jei jus domina zine‘ų formatai ir įrišimai, mes galime parodyti jums keletą triukų.
Mūsų dėmesio centre – Šiaurės Amerikos ir Vokietijos queer/feministiniai zine‘ai, taigi galime kartu su jumis aptarti Šiaurės Amerikos, Vokietijos ir Lietuvos (ar Baltijos šalių) zine‘ų panašumus bei skirtumus.

Dirbtuves veda:
Katrin yra „Zinefest Berlin“ organizacinės grupės narė (www.zinefestberlin.com) ir vadovauja queer/feministiniam interneto zine‘ui „Distro“: www.heavymentaldistro.org

Maria šiuo metu gyvena Leipcige, Vokietijoje. Ji rašo zine‘ą pavadinimu „Momo“, turi blog‘ą (www.anothervisualdiary.wordpress.com) ir padeda organizuoti festivalį „queer:film:festival“.

Užsiregistruokite į dirbtuves: joana@gay.lt
Kalendorius
Haruno Farockio filmų retrospektyva | Nepatogus kinas
Susitikimas su meno leidyklos „Primary Information“ įkūrėju Jamesu Hoffu
Leidykla „Circle Books“: prieinamumo politika, archyvų naudojimas ir partnerystė leidyboje
„Žinios iš kažkur kitur“. Kultūros vaidmuo 9-ojo dešimtmečio pabaigos Europos demokratinėse permainose
Vilniaus galerijų savaitgalis Šiuolaikinio meno centre
Triguba sąmonė: Ciarán Wood video darbų peržiūra
Archyvas