Lt / En
Arūnas Gudaitis. Dalys ir gabalai
Kuratorė: Asta Vaičiulytė
2014.IV.10 - V.18
Arūno Gudaičio solo parodos pavadinimą „Dalys ir gabalai“ galima skaityti kaip nuorodą į šioje parodoje apmąstomą fragmentiškumą. Nauji menininko kūriniai apjungia skulptūros bei konceptualiąją tradicijas, o juose nuosekliai plėtojamos menininką dominančios temos ir naudojamos kūrybinės strategijos: skulptūros ir meno istorijos fragmentiškumas, meno kūrinio atsiradimo kontekstai, formų ir medžiagų dviprasmybės bei paradoksai. Tai, kas nematoma ir (galimai) lieka už kadro, čia tampa santykio su realybe ir fikcija interpretavimo sąlyga.

Parodos kūriniai-fragmentai – nuo savo istorinių bei vaizdinių kontekstų atsieti formų, medžiagų ir idėjų elementai, tampantys naujais galimų „rekonstrukcijų“ veikėjais. Kūrinio gamybos procesas artikuliuojamas naujų naratyvų kontekste, leidžiantis į numanomą šių formų, dalių ir gabalų kelionę kūrinio link.


Arūnas Gudaitis (g. 1973), Vilniuje gyvenantis ir kuriantis menininkas, studijavo skulptūrą Vilniaus dailės akademijoje, o nuo 2001 m. savo kūrybą pristato parodose Lietuvoje ir užsienyje. Personalines parodas Gudaitis yra surengęs „Kunstraum Aarau“ Šveicarijoje (2003), „Display“ galerijoje Prahoje (2003) ir Šiuolaikinio meno centre Vilniuje (2008). Menininkas yra dalyvavęs daugelyje tarptautinių grupinių parodų, tarp kurių: „Faster than History“ Kiasma šiuolaikinio meno muziejuje Helsinkyje (2004), „Political/Poetical“ Talino parodų rūmuose (2007), „Ex-voto: dans l’art contemporain“ Palais du Tau rūmuose Reimse (2008) bei „Il gatto è sul tavolo / The cat is on the table“„SpazioA“ galerijoje Pistojoje, Italijoje (2011). Už kūrinių ciklą „Balta serija“ 2007 m. Gudaitis apdovanotas KUMU meno muziejaus Taline prizu, menininko kūrinių yra ir šio muziejaus kolekcijoje.


Parodos architektė: Julija Reklaitė


Parodos rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba

Parodos informacinis rėmėjas: Lietuvos rytas

Padėkos: Andec Filmtechnik, Mindaugas Čebatariūnas, Dainius Dapkevičius, Algimantas Kensminas, Aušra ir Antanas Martinkai, Modestas Ežerskis, Linas Dabriška, Julius Sičiūnas, UAB „Cineskopė“, Kodak ProCentras, Antanas Skučas, Eugenijus Vaitekūnas, Laura Stasiulytė, Paulius Mazūras, Vilius Mačiulskis, Gerda Paliušytė, Valentinas Klimašauskas, Petra Köhle, Thomas Galler, Peter Indergand, Benoît Antille, Villa Ruffieux, Nidos meno kolonija, Jurgis Griškevičius.


Iliustracija: kadras iš Arūno Gudaičio Super 16 filmo „Mano atvirukų kolekcija“, 2014

Nuotraukos: Akvilė Anglickaitė
Galerija
Kalendorius
Kvietimas kūrėjams
Menininkų kalendoriai 2021
Lietuvos vizualiųjų menų vitrina
59-oje Venecijos meno bienalėje Lietuvai atstovaus Robertas Narkus
Virtuali paskaita apie menininko Michaelio Rakowitzo istorinius ir politinius kūrybos kontekstus
Prancūzijoje atidaroma Valdo Ozarinsko (1961–2014) retrospektyva
Archyvas