Lt / En
XII Baltijos trienalė
2015.09.04–10.18
Atidarymas: 2015 m. rugsėjo 4 d., penktadienį, 18:00
Spaudos diena: 2015 m. rugsėjo 9 d., trečiadienį,12:00–20:00 arba atskiru susitarimu

TAI, KAS ŠIANDIEN MENO KŪRINYS, RYTOJ JAU GALI BŪTI KAŽKAS KITA – šiemetinės Baltijos trienalės mintys sukasi aplink šį sakinį, pasiskolintą iš interviu su menininku Davidu Bernsteinu. Mintis nėra nauja: tai, kaip suvokiame meno kūrinį ir ko iš jo tikimės, nuolat keičiasi. Dalykai užsimiršta, užsinarplioja ir, žiūrėk, kažkas jau žiūri ne į tą tūbos galą ar pučia ne į tą paveikslo pusę. Tiesa, kartais ši painiava nėra betikslė, o gal net ir visai ne painiava: tai, kas yra, suyra, daina tampa nuotaika, skulptūra – modeliu, o piešinys – raide. Apie ką tuomet geriau kalbėti, apie meno naudą ar meną panaudoti? O galbūt meną galėtume palikti ir visiškai nuošaly? Pabandykim sužinoti.

Dvyliktoji trienalė daugiau dėmesio, nei ankstesniosios, skiria Baltijos temai – tiek geografiniam regionui, tiek jo kultūrai, tiek jūrai. Tai tarpdisciplininis renginys, kuriam savotiškame jo paties moto („Tai, kas šiandien meno kūrinys...“) labiausiai įdomi paskutinioji jo dalis – „kažkas kita“. Tarp temų, kurios skleižiasi parodoje – įtaka, mainai, materialumas, poveikis. Greta šešias savaites veikiančios parodos paraleliai bus rengiami pokalbiai, pristatymai, paskaitos, pamokos ir koncertai – daugybė progų susitikti ŠMC ir kitose erdvėse.

Parodos gidas
Parodos žemėlapis
Parodos gidą ir žemėlapį nemokamai gausite apsilankę parodoje.


Parodos dalyviai:
Wojciech Bąkowski
„Baltijos paviljonas“
Nick Bastis ir Darius Mikšys
„Brud“
Goda Budvytytė ir Viktorija Rybakova
Kipras Dubauskas
gerlach en koop
Kaspars Groševs ir Ieva Kraule
Łukasz Jastrubczak
Erki Kasemets
Antanas Gerlikas
Mikko Kuorinki
Marcos Lutyens
Gizela Mickiewicz
Robertas Narkus
„The Oceans Academy of Arts“
Gerda Paliušytė
„Pasaulis, kuriame randamės“ (Margarida Mendes ir Jennifer Teets)
Mark Raidpere
Zofia Rydet
Bianka Rolando
Vitalijus Strigunkovas
Jay Tan
Nomeda ir Gediminas Urbonai

Papildomai vien tik renginių programoje savo projektus pristato Perrine Baillieux, „Post Brothers“, Adam Kleinman ir Valentinas Klimašauskas. Informaciją apie nuolat atnaujinamą renginių programą galite sekti šiame tinklapyje. ŠMC knygų lentynose liks Chris Kraus ir Hedi El Khoti bei „Post Brothers“ kuruoti rinkiniai.

Kuratorė: Virginija Januškevičiūtė
Architektūra: Andreas Angelidakis
Grafinis dizainas: Vytautas Volbekas su Maris Bišofs

Trienalės atidarymui išleistame parodos gide publikuojami Ievos Kraulės, Biankos Rolando, Jay Tan, Annickos Kleizen, Davido Bernsteino, Anderso Kreugerio, J.G. Ballardo, Algirdo Šeškaus tekstai ir fragmentas iš Nicko Bastiso, Dariaus Mikšio ir kuratorės pokalbio, moderuoto Shamos Khannos.


Keletas raktažodžių:

MURMESYS
MODELIS
MĖNULIS
SESERYS
POROS
ŠVENTOVĖ
ŠVIETIMAS
KAIP BUVĘ
PASKIRTIES KEITIMAS
KLIMATO KAITA
MIKROORGANIZMAI
BIOMORFAS
NENUOTAIKA
DALELYTĖ
PLASTIKAS
PROTOTIPAS
BALSAS
BALTIJA
SEILĖS
MIGLA
FARMAKONAS
VĖL PLASTIKAS
LAUKIASI
BUTOH
SPALVOS
KURSAI
BALLARDAS
ONYX
ŠVENTIEJI MOTORAI
OCEANS ACADEMY OF ARTS
BALTXPLOATACIJA
MASTELIAI
VALIUTOS
BEGALĖ
GEDULAS
IŠRADIMŲ RŪMAI
PRAKTIŠKUMAS
OPERACINĖ SISTEMA
BANGOS
DABAR


Pilotiniai dvyliktosios Baltijos trienalės projektai prasidėjo 2014 metais renginiais ŠMC darbuotojų virtuvėje, semestrą trukusiu tarpdisciplininiu seminaru Vilniaus dailės akademijoje (abu šie projektai kuruoti drauge su Aurime Aleksandravičiūte ir Jonu Žakaičiu), dueto Dexter Sinister sudaryta paroda „NebaigtO kūriniO“ ir paskaita-užkalbėjimu „Paskutinio dūžiO“ bei grupine paroda „Prototipai“. Trienalei spalio 18 dieną užsidarius Vilniuje sekančios jos versijos bus pristatytos „Bunkier Sztuki“ šiuolaikinio meno centre Krokuvoje (2015 m. lapkričio 25 – 2016 m. sausio 31 d., kuruojama drauge su Aneta Rostkowska) ir „kim?“ šiuolaikinio meno centre Rygoje (2016 m. kovo 18 – gegužės 8 d.). Projektas baigsis susitikimu-stovykla vienoje iš Estijos salų Baltijos jūroje 2016-ųjų metų vasarą.

XII Baltijos trienalės tinklapis: xiibaltictriennial.cc
XII Baltijos trienalės Facebook paskyra: www.facebook.com/XIIBaltic

Daugiau informacijos teiraukitės adresu info@cac.lt.


Partneriai:
Vilniaus dailės akademija
Lenkijos institutas Vilniuje
Lietuvos kultūros institutas
„kim?“ šiuolaikinio meno centras, Ryga
Kauno technologijos universitetas
„Baltic Champs“

Rėmėjai:
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija
Lietuvos kultūros taryba
OCA: Norvegijos šiuolaikinio meno biuras
Danų meno fondas
Mondriaan fondas
Latvijos valstybinis kultūros fondas
Adomo Mickevičiaus institutas Varšuvoje
Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinio mobilumo programa
VšĮ „Nemuno žiedas“

Informaciniai rėmėjai:
„Moteris“
„Lietuvos rytas“
„The Baltic Notebooks of Anthony Blunt“
„The Baltic Times“
„Doxa.lt“
„Artnews.lt“
„Echogonewrong.com“
„Lamų slėnis“
"Voxart.lt"

Trienalės viešbutis: „Comfort Hotel LT“
Trienalės rezidencija: Nidos meno kolonija

Ačiū visiems XII Baltijos trienalės dalyviams – buvusiems, dabartiniams ir būsimiems, bei ŠMC direktoriui Kęstučiuis Kuizinui, ŠMF koordinatoriams Neringai Bumblienei (administravimas), Edgarui Gerasimovičiui ir Vaidui Gecevičiui (produkcija ir logistika), Julijai Fominai (parodos gidas), ŠMC techninei komandai – Mindaugui Masaičiui, Viktorui Musteikiui, Ilonai Virzinkevič, Nerijui Mačiulaičiui, Almantui Lukoševičiui, Ivanui Vilkoicui, Vsevolodui Kovalevskiui (video ir renginiai), Rūtai Junevičiūtei (ŠMC skaitykla), ŠMC edukatorių komandai – Audriui Pociui ir Rūtenei Merkliopaitei, ŠMC viešųjų ryšių specialistėms Eglei Trimalovaitei ir Renatai Dubinskaitei, ŠMC dizainerui Jurgiui Griškevičiui; Aurimei Aleksandravičiūtei; Mariai Arusoo; Marijui Bakui; Dionizui Bajarūnui; Aidui Balčaičiui; Gretai Baltrušaitytei; Antanui Barauskui; Ewai Borysiewicz; Sebastianui Chichockiui; „Dexter Sinister“; Justinui Dudėnui; Chrisui Fitzpatrickui; Kiprui Garlai; Jurgiui Garmusui; Auridui Gajauskui; Antanui Gerlikui; Catherine Hemelryk; Ignalinos atominei elektrinei; Rūtai Junevičiūtei; Laurai Kaminskaitei; Jonui Karaliui; Daliui Keršiui; Žygimantui Kudirkai; Leto galerijai (Varšuva); Justei Lučinskaitei; Raimundui Malašauskui; Salomėjai Marcinkevičiūtei; Kęstučiui Montvidui; Elenai Narbutaitei; Zanei Onckulei; Helenai Papadopoulus; Pauliui Pilipavičiui; Rebekai Põldsam; Karolinai Rimkutei; Eglei Rindzevičiūtei; Anetai Rostkowskai; „Rupert“; Ingai Siderevičiūtei; Robertui Snowdenui; Gediminui Stoškui; Erikui Thys; Ryčiui Urbanskui; Julijonui Urbonui; Zofios Rydet fondui; Magdalenai Ziolkowskai; Skirmantui Zygmantui; Justinai Zubei; Jonui Žakaičiui; Žemės gelmių informacijos centrui; ir Algirdui Šeškui už šiuos žodžius: „Ne, negali. Jei kažkas yra meno kūrinys dabar, bus juo ir visada“.

Kalendorius
Kvietimas kūrėjams
Menininkų kalendoriai 2021
Lietuvos vizualiųjų menų vitrina
59-oje Venecijos meno bienalėje Lietuvai atstovaus Robertas Narkus
Virtuali paskaita apie menininko Michaelio Rakowitzo istorinius ir politinius kūrybos kontekstus
Prancūzijoje atidaroma Valdo Ozarinsko (1961–2014) retrospektyva
Archyvas