Lt / En
Jaunojo tapytojo prizas'14
2014.IX.24-X.19
Projekto „Jaunojo tapytojo prizas“ organizatorių tikslas – ieškoti naujų tapybos talentų Baltijos šalyse ir pristatyti ryškiausius jaunosios kartos tapytojus. Rugsėjo 24 – spalio 19 d. Šiuolaikinio meno centre vyks autorių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos kūrinių paroda, iš kurios bus atrinkti finalininkų darbai ir spalio pabaigoje parodyti Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje. Konkursą šiemet papildys ir vieno svarbiausių šiuolaikinės tapybos tyrinėtojų Barry Schwabsky paskaita.

Barry Schwabsky yra meno kritikas, rašytojas ir redaktorius, gyvenantis Niujorke. Jis – vieno svarbiausių meno, politikos ir socialinės medijos žurnalo „The Nation“ menotyrininkas. Jo tekstai ir esė yra skelbiami tokiuose prestižiniuose veikaluose apie šiuolaikinį meną kaip „Flash Art“, „Artforum“, „London Review of Books“ ir „Art in America“. Barry Schwabsky yra albumų „Modernizmas šiuolaikiniame mene“, „Vitaminas P: Naujos tapybos perspektyvos“ bei daugelio kitų leidinių, analizuojančių pasaulines šiuolaikinės tapybos tendencijas, sudarytojas bei tyrinėtojas.

„Jaunojo tapytojo prizas“ – tai pirmasis tokio pobūdžio renginys jauniesiems menininkams Baltijos šalyse, žiūrovams sukuriantis galimybę susipažinti su jaunųjų menininkų kūryba, o tikslinei auditorijai – meno kolekcininkams, meno vadybininkams ir kuratoriams – atrasti naujus talentus. Šis projektas skirtas visų sričių menininkams iki 30 metų. „Jaunojo tapytojo prizas“ startavo, įgavo tęstinumą ir vyksta tapytojo Vilmanto Marcinkevičiaus ir menotyrininkės Julijos Dailidėnaitės-Petkevičienės iniciatyva. Per penkerius metus projekto laimėtojai gavo ne tik materialinę paramą, bet ir galimybę kurti ir tobulintis rezidencijose. Pagrindinis šių metų projekto prizas – 2500 Eurų ir dviejų mėnesių rezidencija Nordic Artists' Centre Dale, Norvegijoje, su kasmėnesine 8000 Norvegijos kronų stipendija.

Konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ renginiai 2014 metais:

2014 m. rugsėjo 24 d. – spalio 19 d. Paroda „Jaunojo tapytojo prizas“. Šiuolaikinio meno centras, Vokiečių g. 2, Vilnius.
2014 m. spalio 24 d. 18:00 Konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ apdovanojimų vakaras. Lietuvos dailininkų sąjungos galerija, Vokiečių g. 4, Vilnius.
2014 m. spalio 25 d. 15:00 Barry Schwabsky paskaita apie šiuolaikinę tapybą. Nacionalinė dailės galerija, Konstitucijos pr.22, Vilnius.
2014 m. spalio 24–31 d. „Jaunojo tapytojo prizas“ 2014 m. finalininkų paroda. Lietuvos dailininkų sąjungos galerija, Vokiečių g. 4, Vilnius.

Konkurso „Jaunojo tapytojo prizas“ mecenatai:
Dali Van Rooij Rakutyte, Mindaugas Raila, Nicolas Ortiz šeima, Lewben Art Foundation ir Modernaus meno centras
Galerija
Kalendorius
ŠMC dienos stovyklos 11–14 metų moksleiviams
Prisijunk prie 14-osios Baltijos trienalės savanorių komandos
Atviras šaukimas teikti idėjas parodai „JCDecaux premija“
Seminaras. Bendruomenių vaidmuo šiuolaikiniame mene
Žydų Vilniuje ir kitur: šiuolaikinis menas ir istorinė atmintis
Klausymosi sesija: Požemis – Sraunus – Požemis
Archyvas