Lt / En
Kolekcininkas
2012.VI.22 - VIII.12
Kolekcionavimas ir siekis turėti nuosavų daiktų yra ir būtina, ir įsivaizduojama mūsų pasaulio dimensija, kaip sakė Jeanas Baudillard‘as. Todėl šioje parodoje pateikiami įvairūs kolekcionavimo ir kūrinių priklausymo (menininkams, kolekcininkams, muziejams, tekstams, istorijoms, idėjoms) atvejai, svarbios tampa kūrinių egzistavimo šioje nuosavybėje ir jų tolimesnio gyvavimo istorijos.

Kolekcininkas visada buvo ir bus vienas iš tų veikėjų pasaulio istorijoje, kurie dalyvauja jai atsirandant ir formuojantis. Nemažai pasaulio muziejų kolekcijų yra surinktos iš privačių rinkinių. Muziejų kolekcijos, įtvirtinančios menininkų ir meno kūrinių vertę, nuolat skolinasi objektus ir kūrinius, formuodamos ir vis iš naujo perpasakodamos istoriją. Galvojant apie tai ir apie daugelį kitų dalykų, žiūrovui siūlomas pasivaikščiojimas po parodą.

Įsivaizduojamas kolekcininkas yra šios parodos veikėjas. Realūs daiktai dažnai vienaip ar kitaip panašūs į jo savininką (kolekcininkas visada yra savo kolekcijos atspindys ir atvirkščiai) – tai turėtų padėti jį įsivaizduoti.Parodoje:

Gedimino Akstino, Gedimino G. Akstino, Antano Gerliko, Lino Leono Katino, Elenos Narbutaitės, Marijos Olšauskaitės, Kazio Varnelio, Ezio Castellucci, G. K. Kortlingo, Franzo Peleschkos, Eduardo Rossi ir Nežinomo dailininko kūriniai.


Kuratorė:
Monika LipšicGalerija
Foto: Arno Anskaičio
Foto: Arno Anskaičio
Foto: Arno Anskaičio
Foto: Arno Anskaičio
Foto: Arno Anskaičio
Foto: Arno Anskaičio
Foto: Arno Anskaičio
Kalendorius
Skaitymai su Gerda Paliušyte: gotika ir afroamerikiečių kinas
Kipro Dubausko ir kviestinių menininkų filmų programa
Užgniaužti intensyvumai: afroamerikiečių protesto poezijos vertimo dirbtuvės
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Labirintas ir švyturys: įžanginiai 14-osios Baltijos trienalės renginiai
Archyvas