Lt / En
Edukacija
Rudens meno edukacijų programa

Kviečiame į Šiuolaikinio meno centro rudens edukacijos programos užsiėmimus. Moksleiviams skirtose dirbtuvėse su Kultūros paso programa – „Įvadas į šiuolaikinį meną“ ir „Kaip gimsta šiuolaikinio meno paroda?“ – nagrinėsime šiuolaikinį meną ir ruošimės tapti parodos dalyviais. Taip pat parengėme mokyklų klasėms skirtas virtualias meno pažinimo pamokas, kurių metu būdami bet kurioje pasaulio vietoje galėsite aplankyti ŠMC parodas ir susipažinti su menininkais. Suaugusiems ŠMC lankytojams siūlome užsukti į ekskursijas, kurias veda parodų kuratoriai, menininkai ir edukatoriais. Kiekvieną trečiadienį tradiciškai nuo 18 val. vyksta nemokamos ekskursijos, taip pat galima užsisakyti privačias ekskursijas kitu metu.


ŠMC rudens meno edukacijos programa

- Edukaciniai užsiėmimai su Kultūros paso programa:
Įvadas į šiuolaikinį meną (5-12 klasėms)
Kaip gimsta šiuolaikinio meno paroda? (9-12 klasėms)
- Virtualios meno pažinimo pamokos
- Ekskursijos po parodas

________________________________________

Edukaciniai užsiėmimai su Kultūros paso programaĮvadas į šiuolaikinį meną

Šiuolaikinio meno centro edukacinis užsiėmimas „Kaip gimsta šiuolaikinio meno paroda?” - tai interaktyvi paskaita apie šiuolaikinį meną bei užsiėmimas/ekskursija po einamąją parodą šiuolaikinio meno centre. Šio užsiėmimo metu, dalyviai papildys savo žinias apie tai kas yra šiuolaikinis menas, kodėl jis yra svarbus mūsų kultūroje bei ką jis gali pasakyti mums ir apie mus. Interaktyvios paskaitos metu, dalyviai susipažins su skirtingais būdais kaip galima atrasti ryšį su šiuolaikiniu menu, sužinos kaip menas gali būti kuriamas, tuo tarpu užsiėmimo/ekskursijos metu, įgalins paskaitos metu sukauptas žinias ir per pastabumą, kūrybingumą bei savirefleksiją ugdančius užsiėmimus mokysis kurti individualų santykį su šiuolaikinio meno centre eksponuojamais kūriniais.

Skirta: 5-12 klasėms
Trukmė: 90 min
Kalba: lietuvių arba anglų
Registracija su Kultūros pasu.
Registracija per ŠMC: vilius@cac.lt; +370 696 83445


Kaip gimsta šiuolaikinio meno paroda?

Šiuolaikinio meno centro kūrybinės dirbtuvės „Kaip gimsta šiuolaikinio meno paroda?” supažindins jo dalyvius su parodų kuratorės(-io) darbo procesu ir jo rezultatais. Jų metu yra mokomasi atrasti ir praktiškai išbandyti, kaip kuriamos sąsajos tarp atskirų kūrinių parodoje, kaip juos veikia konkreti erdvė ir kitos aplinkybės. Tyrinėdami skirtingų daiktų kilmę, paskirtį ir vertę, užsiėmimo dalyviai mokysis atrasti ir konstruoti sąsajas tarp jų ir kurti įvairialypius pasakojimus.

Skirta: 9-12 klasėms
Trukmė: 90 min.
Kalba: lietuvių arba anglų
Registracija su Kultūros pasu.
Registracija per ŠMC: kamile@cac.lt; +37063059276


ŠMC edukacijos skyrius / Kontaktai


edukacija@cac.lt
ŠMC edukacijos ir bendruomenių įtraukimo kuratoriai
Kamilė Krasauskaitė: kamile@cac.lt, +37063059276
Vilius Vaitiekūnas: vilius@cac.lt, +370 696 83445


Kamilė Krasauskaitė – ŠMC edukacijos ir bendruomenių įtraukimo kuratorė, šiuolaikinio meno kūrėja, savo meninėje praktikoje tyrinėjanti cikliškus procesus ir dirbanti su bendruomenėmis. Kamilė kūrė edukacines programas Danijoje ir Olandijoje, dirbo su įvairių amžiaus grupių vaikais, vedė privačias meninio patyrimo ir dailės pamokas. Ji yra šeimų festivalio „Žaltytis“ bendraautorė. Kamilę įkvepia vaikų ir paauglių atvirumas pasauliui, džiaugsmas, netikėti, dažnai net poetiški jų klausimai ir įžvalgos. Kamilės tikslas dirbant su vaikais - kartu mokytis kurti tiek vidinę, tiek išorinę erdvę, kurioje vaikas gebėtų įvardinti savo būsenas ir apibūdinti santykį su iškylančiomis situacijomis.

Vilius Vaitiekūnas – ŠMC edukacijos ir bendruomenių įtraukimo veiklų kuratorius, menininkas. Vilius 2014- 2019 m. gyveno ir mokėsi Nyderlandų karalystėje ir Meksikoje, kur pradėjo domėtis meno patirtimi, įvairiomis kūno praktikomis bei įsitraukė į meno edukacijos ir socialinius projektus. Vilius taip pat dalyvauja nevyriausybinių organizacijų „Artscape“ ir „Papasakok plačiau“, įgyvendinančių socialinius, kultūros prieinamumo bei edukacijos projektus, veikloje.
Kalendorius
Skaitymai su Gerda Paliušyte: gotika ir afroamerikiečių kinas
Kipro Dubausko ir kviestinių menininkų filmų programa
Užgniaužti intensyvumai: afroamerikiečių protesto poezijos vertimo dirbtuvės
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Labirintas ir švyturys: įžanginiai 14-osios Baltijos trienalės renginiai
Archyvas