Lt / En
„Art Off The Air“ (AOTA). Pokalbis ir diskusija
2019.05.14
Antradienį, gegužės 14 d. 18 val. ŠMC skaitykloje
Kim Modig ir Marina Valle Noronha

Nerimas, baimė, atsipalaidavimas, neužtikrintumas, nepaslankumas, pykinimas: tai tik keletas emocijų ir procesų, kuriuos mes importuojame ir eksportuojame keliaudami savo kūnais dėl meno. Dažnai dar prieš atvykdami jau norime grįžti. Bet ar taip kada nors atvykstame? Ar kiekviena kelionė yra pažadas pokyčio, kuris niekada neįvyksta? Kodėl mes keliaujame vardan meno?

Taip, CO2 emisijos yra problema. Bet net jeigu galėtume savo anglies pėdsaką visiškai ištrinti, ar profesionalus kultūrinis keliavimas vis tiek turėtų prasmę? Kas nori pergyventi daugiau nei 200-us kūrinių meno mugėje ar muziejuje? Arba lankytis menininkų paskaitose kas savaitę ar netgi mėnesį? Su kuo tu iš tikrųjų nori leisti laiką – savo draugais ar kuratoriumi, atvykusiu į miestą apsilankyti menininkų studijose? Kokį kūną ir gyvenimą reikia turėti, norint išgyventi meno vartojimo žaidynes?

Mūsų AOTA paskaita ir ją sekanti ataskaita skirta ir kaupiantiems avialinijų lojalumo taškus, ir tiems, kurie situaciją stebi iš namų. Metas atsisakyti buvimo arba „čia“ arba „ne“. Mūsų neturėtų apibrėžti įvykiai kai kuriuose globaliuose meno taškuose, ir tai, ar juose dalyvavome. Mobilumas yra privilegija, priverstinai užkraunama visiems.

Ar pavargai? Mes pavargome. Kiekviena paroda atrodo per didelė, kiekviena kelionė – nebūtina, išskyrus tas, į kurias leidžiamasi dėl meilės. Norime susilaikyti, o ne apsidairyti. Norime tokio meno pasaulio, kurį galėtų atlaikyti bet koks kūnas.
– Kim Modig ir Marina Valle Noronha


Renginys nemokamas ir vyks anglų kalba.
Projektą remia Suomijos kultūros fondas, organizuoja ŠMC ir Talino EKKM.

Fotografija: AOTA, 2018.

To paties pavadinimo atskaita bus išleista ir paviešinta internete 2019 m. birželio pradžioje. Sekite naujienas AOTA tinklalapyje

Kalendorius
Skaitymai su Gerda Paliušyte: gotika ir afroamerikiečių kinas
Kipro Dubausko ir kviestinių menininkų filmų programa
Užgniaužti intensyvumai: afroamerikiečių protesto poezijos vertimo dirbtuvės
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Labirintas ir švyturys: įžanginiai 14-osios Baltijos trienalės renginiai
Archyvas