Lt / En
Nemokamos ekskursijos po ŠMC parodas moksleiviams
2016.02.23–03.09
Dažnai galime išgirsti, esą meno kūriniai „keliauja” laike ir erdvėje, tačiau retai susimąstome, ką tai iš tiesų reiškia. Neturėdami nei rankų, nei kojų jie, regis, yra nepajėgūs patys nukeliauti net į kitą kambarį, o be žvelgiančių ir juos interpretuojančių akių laikas jiems savaime nieko nereiškia.

Vis dėlto, tautinė lenkų opera „Halka” atsivijo savo bendratautiečius lenkus net iki Haičio, kur jie prieš porą šimtmečių buvo Napoleono siųsti malšinti Sent Domingo vergų sukilimo, bet perėjo sukilėlių pusėn. 8622 kilometrai kelio erdve ir 168 metai kelio laiku – tai biblinio herojaus verta kelionė parodoje „Halka/Haitis: sugrįžimas į Vilnių”!

Šiuolaikinės britų tapybos parodoje siūloma patirti, kaip atskiri mūsų kasdienybės elementai atgyja vaizduotėje. Tapytas vaizdas, lyg koks ilgas žiūronas, leidžia atsekti smulkias detales ir pamatyti pasaulį taip, kaip tam tikrą akimirką jį regėjo tapytojas. Šie plastiški meno kūrinių gebėjimai – įleisti šaknis į dabartį ir tuo pat metu peržengti laiko ir erdvės apribojimus – ne tik stebina žiūrovus, bet ir veda iš proto jų kūrėjus.

Štai menininkas, Juozas Laivys, Juozo Laivio sūnus, nutarė keturiolika metų nieko nekurti ir gyventi Gogeno gyvenimą taip, lyg ir šis būtų nieko nekūręs. Pirmojoje personalinėje parodoje po šio apsisprendimo jis rodo senus ir daug kam jau matytus darbus, tačiau vos įžengus į parodą juos sunku atpažinti. Taip yra dėl to, jog ši paroda – ne tiek ekspozicijos, kiek pokalbio erdvė, kurioje menininkas bendrauja su auditorija įrašyto audiogido dėka.

Iš kur kyla minėti meno kūrinių sugebėjimai? Gal jie egzistuoja tik mūsų galvose? O gal jie veikia panašiai kaip genai? Gal jų pažadas įveikti atstumus ir laiką, kurti reikšmes yra tik priedanga visai kitam tikslui – amžinai daugintis ir kurti save iš naujo? Ekskursijos metu kartu kelsime šiuos ir kitus klausimus bei mėginsime į juos (ne)atsakyti.

Ekskursijos skirtos visų amžiaus grupių moksleiviams ir vyksta nemokamai antradieniais–penktadieniais 12–17 val. iki kovo 9 dienos. Išsamesnė informacija ir registracija tel. +370 682 65010 bei el. paštu audrius.poc@cac.lt.
Kalendorius
Videogramos. Tarptautinis Kauno kino festivalis vienam vakarui keliasi į Vilnių
Skaitymai su Gerda Paliušyte: gotika ir afroamerikiečių kinas
Kipro Dubausko ir kviestinių menininkų filmų programa
Užgniaužti intensyvumai: afroamerikiečių protesto poezijos vertimo dirbtuvės
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Archyvas