Lt / En
„Summer Literary Seminars“(SLS) kviečia į literatūrinius skaitymus su Josipu Novakovičium, Rebecca Wolff ir Gino Leineweber
2014.VI.23
Liepos 23 d., trečiadienį, 19 val. ŠMC skaitykloje

Josipas Novakovičius išvyko iš Kroatijos į JAV kai jam buvo dvidešimt. Jis išleido romaną „April Fool’s Day“, tris apsakymų rinkinius („Infidelities: Stories of War and Lust“, „Yolk“ ir „Salvation and Other Disasters“), du naratyvinių esė rinkinius bei dvi praktinės kritikos knygas, tarp jų ir „Fiction Writers Workshop“. Jo darbai įtraukti į geriausios amerikiečių poezijos antologiją, „Pushcart“ premijos rinkinį ir O. Henrio premijos apsakymų rinkinį. Autorius yra gavęs Witingo rašytojų premiją, Gugenheimo stipendiją, dvi „National Endowment for the Arts“ stipendijas, Ingram Merrill premiją, „American Book Award“ premiją, buvo Niujorko viešosios bibliotekos rašytojų draugijos narys. Už savo darbus Novakovičius buvo nominuotas prestižiniam „Man Booker International Prize“ apdovanojimui. Jis dėstė Bardo koledže, Laisvojo Berlyno universitete, Pensilvanijos valstijos universitete, o šiuo metu dirba Konkordijos universitete Monrealyje.

Rebecca Wolff yra trijų poezijos rinkinių („Manderley“, „Figment“, „The King“), romano („The Beginners, Riverhead“ 2011) ir kelių prozos kūrinių autorė. Ketvirtąją jos poezijos knygą „Warden“ 2014 m. rugsėjį išleis „Ugly Duckling Press“ leidykla. Ji yra „Fence“ žurnalo redaktorė ir „The Constant Critic“ leidėja. Niujorko rašytojų instituto Albanijos universitete rašytojų draugijos narė su savo vaikais gyvena Hudsone, Niujorko valstijoje.

Gino Leineweber nuo 1998 metų yra aktyvus poetas ir rašytojas. Jis gyvena ir dirba Vokietijoje, yra Hamburgo rašytojų asociacijos pirmininkas. Nuo 2013 m. jis yra Trijų jūrų rašytojų ir vertėjų tarybos („Three Seas Writers’ and Translators’ Council“) prezidentas, o 2000–2008 m. dirbo budistų mėnesinio žurnalo („Buddhistische Monatsblätter“) vyriausiuoju redaktoriumi. Gino Leineweber yra 10 prozos, negrožinių ir poezijos knygų autorius.
Kalendorius
Skaitymai su Gerda Paliušyte: gotika ir afroamerikiečių kinas
Kipro Dubausko ir kviestinių menininkų filmų programa
Užgniaužti intensyvumai: afroamerikiečių protesto poezijos vertimo dirbtuvės
Rasė ir popmuzika. Klausymosi sesija su Nombeko Auguste ir Karoliu Vyšniausku
Unfortunately, it’s a different world for you. Leidinio pristatymas ir atvira diskusija
Labirintas ir švyturys: įžanginiai 14-osios Baltijos trienalės renginiai
Archyvas