Lt / En
Viktorija Rybakova, tyrimo „Pojūčių geografija“ pristatymas
2018.10.18 18 val.
Ketvirtadienį, spalio 18 d., 18 val. ŠMC kino salėje

Viktorija Rybakova pristatys savo emocinio intelekto tyrimus. Pasitelkdama žmogaus anatomijos, neurobiologijos ir filosofijos stebėseną menininkė kels klausimą: ką iš tiesų reiškia klausyti savo širdies? Savo tyrimu Rybakova nori praplėsti jausmų sampratą, stebėdama žmogų kaip kompleksišką emocinį ir racionalų darinį.

Savo paskaitoje filosofė Danielle Macbeth yra pasakiusi, kad „biologija gali paaiškinti, bet ne pateisinti būdus, kuriais mes vieni su kitais siejamės. Todėl vieni kitiems padedame kalbėdami, ką reiškia būti vienu iš mūsų. Mums reikia identifikuoti dalykus, nes nieko savaime duoto ir įtvirtinto nėra. Kai pasidarome racionalūs, pasaulis įgauna reikšmę.“
Viktorija Rybakova yra nepriklausoma menininkė, architektė ir tyrėja. Ji tyrinėja žmogaus kūną ir istoriją akademiniame ir meniniame laukuose. Šiuo metu Rybakova domisi neuromokslais, erotiškumo istorija ir mūsų naudojamų kalbų dekodavimu per atidų kūno audinių stebėjimą.

Viktorijos Rybakovbos paskaita yra parodos „Laukiant kito atėjimo“ pirmosios dalies Vilniuje uždarymo programos, kuri vyks ŠMC spalio 18 d. nuo 18 val. iki 23 val., renginys. Antroji šios grupinės parodos dalis, kurioje Viktorija Rybakova pristatys kitą „Pojūčių geografijos“ instaliacijos versiją, bus atidaryta Varšuvoje spalio 25 d.

„Laukiant kito atėjimo“ – tai dviejų dalių paroda, organizuojama ŠMC Vilniuje ir Zamek Ujazdowski šiuolaikinio meno centro Varšuvoje.
Kalendorius
Haruno Farockio filmų retrospektyva | Nepatogus kinas
Susitikimas su meno leidyklos „Primary Information“ įkūrėju Jamesu Hoffu
Leidykla „Circle Books“: prieinamumo politika, archyvų naudojimas ir partnerystė leidyboje
„Žinios iš kažkur kitur“. Kultūros vaidmuo 9-ojo dešimtmečio pabaigos Europos demokratinėse permainose
Vilniaus galerijų savaitgalis Šiuolaikinio meno centre
Triguba sąmonė: Ciarán Wood video darbų peržiūra
Archyvas