Lt / En
Mirties pasirodymas. Styrmiro Örn Guðmundssono performansas
2015.12.11
Gruodžio 11 d. penktadienį, 20 val. ŠMC Rūsio salėje

Gyvendamas Amsterdame, bute su vis nuolat gendančia įranga ir ypač – dujas leidžiančiu boileriu, Styrmiras patenka į pavojingą buitinę situaciją. Paprašęs santechniko pakeisti boilerį, jis sužino, kad čiaupo vanduo, kurį jis geria namuose, yra stipriai užnuodytas senųjų švininių vamzdžių, kuriais jis teka. Sukrėstas šio besprogstančio prietaiso ir santechniko pranašystės apie lėtos mirties grėsmę, Styrmiras parašo knygą Pabaiga artėja, kurioje aprašomos kelios mirties refleksijos.

Mirties pasirodymas yra šios knygos adaptacija. Tai performansas, kuriame Styrmiras žaidžia su realiais objektais, išgalvotomis istorijomis ir ryškiais prisiminimais. Performanso variacijos jau rodytos Amsterdame, Krokuvoje, Meksike ir Reikjavike. Mirties pasirodymo Holt viešbutyje kviestinė viešnia buvo mados dizainerė Agata Mickiewitz.

Performanso trukmė: 45 min.

Mirties pasirodymas yra PAŽADŲ MĖNESIO dalis. Tai performanso meno ir gyvų renginių programa, kurioje pristatomi įvairūs renginiai, tokie kaip Ievos Misevičiūtės teatrinis performansas Liežuvio disertacija, jos kūrybinės dirbtuvės Giluminės kaskados (abu renginiai atidėti iki gegužės mėnesio), Austėjos Vilkaitytės performansas kino salėje Violeta Salonen. Išoriniai pojūčiai, menininkų kolektyvo (Jurgis Paškevičius, Alissa Šnaider, Aapo Nikkanen, Monika Lipšic) renginys Remiantis tikrais įvykiais, bei kiti įvairaus formato gyvi pasirodymai. PAŽADŲ MĖNUO prasideda gruodį ir tęsiasi iki kitų metų pabaigos.

Kuratorė: Monika Lipšic

Projektą remia:
Lietuvos kultūros taryba
ES programa „Kūrybiška Europa“
Nordic Culture Point


Galerija
Kalendorius
Haruno Farockio filmų retrospektyva | Nepatogus kinas
Susitikimas su meno leidyklos „Primary Information“ įkūrėju Jamesu Hoffu
Leidykla „Circle Books“: prieinamumo politika, archyvų naudojimas ir partnerystė leidyboje
„Žinios iš kažkur kitur“. Kultūros vaidmuo 9-ojo dešimtmečio pabaigos Europos demokratinėse permainose
Vilniaus galerijų savaitgalis Šiuolaikinio meno centre
Triguba sąmonė: Ciarán Wood video darbų peržiūra
Archyvas