Lt / En
XII BALTIJOS TRIENALĖ: Zooetika: susitikimas su menininkais
2015.10.02
Spalio 2 d., penktadienį, 19 val. ŠMC kino salėje

Tai galimybė tiesiogiai išgirsti vieno sudėtingiausių Trienalės projektų – „Psichotropinio namo. Ballardo technologijų zooetikos paviljono“ autorių mintis tiesiai iš jų pačių lūpų. Susitikimo metu Nomeda ir Gediminas Urbonai drauge su Tracey Warr pasakos apie Zooetikos sampratą.

Jų pasakojimas atsispirs nuo Gregory’io Batesono teiginio, jog „didžiausių pasaulio problemų priežastis yra skirtumas tarp to, kaip veikia gamta, ir to, kaip mąsto žmonės“. Jų diskusijoje bus paliestos ir vizionieriaus mikologo Paulo Stametso idėjos bei primintas Wernerio Herzogo filmas „Baltasis deimantas“ (2004), kuriame užfiksuoti Grahamo Dorringtono išrasti ir bandomi orlaivių prototipai, skirti atogrąžų miškų tyrimui. Kaip galime žengti sekančius žingsnius Atropoceno eroje radikaliai pakeitę savo požiūrį į kitas gyvybes ir pačios biologijos technologijas? Kaip gamintojų, darytojų, išradėjų kultūra gali pasitarnauti kuriant radikalų poslinkį, kuris peržengtų biomimikrijos ribas?

Zooetikos tyrimai siekia analizuoti žmogaus ir aplinkos santykių krizę ir todėl gilinasi į Antropoceno, Gamtos ir Tarprūšinių reiškinių sampratas bei ieško naujų šiuos konceptus siejančių ryšių. Į šių tyrimų lauką įeina ir bandymas rasti bendrą kalbą tarp meno ir mokslo disciplinų. Taip pat – ir bandymas sumažinti atskirtį tarp žmonių ir kitų gyvybės formų žinių, tam pasitelkiant fikciją (literatūrinę ir vizualią) kaip metodą, leidžiantį ieškoti santykio su tuo, kas nežinoma, ko neįmanoma pažinti ir kas atrodo neišsprendžiama.

Būtina išsankstinė registracija: https://www.eventbrite.com/e/zooetics-ii-artists-talk-susitikimas-su-menininkais-tickets-18584339259
Kalendorius
Haruno Farockio filmų retrospektyva | Nepatogus kinas
Susitikimas su meno leidyklos „Primary Information“ įkūrėju Jamesu Hoffu
Leidykla „Circle Books“: prieinamumo politika, archyvų naudojimas ir partnerystė leidyboje
„Žinios iš kažkur kitur“. Kultūros vaidmuo 9-ojo dešimtmečio pabaigos Europos demokratinėse permainose
Vilniaus galerijų savaitgalis Šiuolaikinio meno centre
Triguba sąmonė: Ciarán Wood video darbų peržiūra
Archyvas