Lt / En
Muzikinė festivalio „Newman“ įžanga
2015.05.30
Gegužės 30 d., šeštadienį, 20 val. ŠMC kino salėje

Atlikėjai:
„Sentinel“ (JAV)
J.G. Biberkopf (Berlin/Vilnius) kartu su Joe Hamiltonu
„Denature“ (Haga/Vilnius)

Apie tai, kaip vyksta gyvenimas tinkle ir skaitmeninėje aplinkoje, kur mes ir toliau aprašinėjame realybę. Apie tai, kaip žmones veikia dydis ir mastelis, pasitelkiant erdvines metaforas. Apie žavėjimąsi žmogaus sukurtomis mašinomis: ledlaužiais, lėktuvais, kranais. Esame apsupti savo pačių kūno tęsinių – kompiuteriai, optiniai ir transporto prietaisai yra technologijos, kuriose ir mūsų pačių asmenybės skleidžiasi kitaip.

Antropocena (gr. ἄνθρωπος anthropo – žmogus, cena – naujas) apibūdina geologinį planetos etapą, kuriame akivaizdžiai pasireiškia žmogaus veiklos įtaka žemės ekologinėms sistemoms. Keičiasi klimatas, teršiami vandenys, nyksta ištisos gyvūnų ir augalų rūšys. Randamos naujo tipo iškasenos, įvairios plastiko liekanos, išsilydžiusios granite, smiltainyje, skalūne ir paveiktos anglies. Pro-aktyviame žmogaus gyvenime žmogus ir yra pagrindinis atskaitos taškas – aukščiau ir pirmiau kitų būtybių, gyvenančių žemėje – gyvūnų, augalų, grybų, bakterijų, vandenynų, kalnų, oro masių, mineralinių telkinių. Problema savivokoje. Ką gali padaryti Naujas Žmogus?

„Newman“ – tai festivalis, kuris liepos 3–6 dienomis gims Druskininkuose. Šis muzikinis renginys ŠMC kino salėje yra įžanga į festivalį, pristatanti garso menininkų ir kūrėjų „Denature“ (Vilnius/Haga), J.G. Biberkopf (Vilnius/Berlynas) ir „Sentinel“ (JAV) kūrinius/kompozicijas/situacijas.

Kuratorė: Monika Lipšic
Renginio apipavidalinimas: Eglė Suckmafinger
Pasirodymai pertraukų metų: Rytis Saladžius
Rėmėjai: Kirtimų kultūros centras
Kalendorius
Filmų programa - There Was a Forest in the Ceiling
Poezijos ir muzikos naktis: Žygimantas Kudirka
Maria Manuel Oliveira. Atradimų trajektorijos: Malonumas tyrinėti
Tarptautinis Kauno kino festivalis: filmo „La Flor“ peržiūros
Vilnius Mama Jazz 2019 programa
Haruno Farockio filmų retrospektyva | Nepatogus kinas
Archyvas