Lt / En
Johno Grzinich filmų peržiūra bei Tomo Grunskio diskusija su autoriumi
2015.03.18
Kovo 18 d., trečiadienį, 18 val. ŠMC kino salėje

„Listening in Context”, 19 min., 2014, Latvija, Estija, originalo kalba su angliškais subtitrais

Miestą suvokiame pirmiausią akimis, o garsinė miesto aplinka dažnai lieka nepatirta. Filmas „Listening in Context” sukurtas projekte, kuriame tyrinėtas garso vaidmuo žmogui suvokiant aplinką bei susiliejant su ja klausymosi būdu. Filmas kviečia ne tik domėtis girdimais garsais, bet ir analizuoti mūsų santykį su tuo, ką patiriame klausydami.

„Curonia”, 42 min., 2015, Latvija, Estija

Filmas „Curonia“ – tai audiovizualinė kelionė Lietuvos pajūriu, kurioje filmo autoriaus klausa veikia kaip kelionės gidas. Pasitelkiant multisensorinę įrangą tyrinėjamas meninės praktikos metu atsirandantis žmogaus ryšys su konkrečia aplinka. Natūralios aplinkos detalės, medžiagos, kelionėje rasti objektai suteikia kelias galimybes: tapti aktyviu, įsitraukiančiu arba pasyviu, stebinčiu dalyviu. Šiame filme John Grzinich naudoja unikalią, vaizdais grįstą kino kalbą garsiniam naratyvui sustiprinti. „Curonia“ buvo sukurta Nidos meno kolonijoje 2011 m. dviejų mėnesių rezidencijos metu.

John Grzinich nuo 1990-ųjų dirba kaip laisvai samdomas menininkas, kultūrinių renginių koordinatorius. Svarbiausią dėmesį Johnas skiria garso tyrimams, kurie įgyja įvairias formas - aplinkos įrašų, kino, elektroakustinių kompozicijų, performansų, klausymo seminarų ir pratybų. Jis gyvena Estijoje ir dirba programos koordinatoriumi meno centre MoKS.

Filmografija:
„Mimema“ (2010, HDV, 23min)
„Sound Aspects of Material Elements“ (2010, HDV, 57min)
„Listening in Context“ (2014, HD, 23min)
„Curonia“ (2014, HD, 42min)

Tomas Grunskis yra architektas, dėstytojas, urbanistikos tyrinėtojas, kuriantis garso ir architektūros instaliacijas. Gyvena ir dirba Vilniuje.

Kalendorius
Haruno Farockio filmų retrospektyva | Nepatogus kinas
Susitikimas su meno leidyklos „Primary Information“ įkūrėju Jamesu Hoffu
Leidykla „Circle Books“: prieinamumo politika, archyvų naudojimas ir partnerystė leidyboje
„Žinios iš kažkur kitur“. Kultūros vaidmuo 9-ojo dešimtmečio pabaigos Europos demokratinėse permainose
Vilniaus galerijų savaitgalis Šiuolaikinio meno centre
Triguba sąmonė: Ciarán Wood video darbų peržiūra
Archyvas