Lt / En
Margaridos Mendes videopeizažas ir skaitymas „Uolų šventovė“
2014.XII.03
2014 m. gruodžio 3 d., trečiadienį, 18:00
Ekspozicijos atidarymas ŠMC kino salėje


Gilioje žiemos tamsoje paskelbiamos galimos ateities vizijos: kibernetinius kraštovaizdžius užlieja besiveržianti lava, okultinės planetų konsteliacijos konvertuojamos į naujas duomenų ir materijos sistemas, siera ir prakaitu tvoskiančios technikos scenarijai virsta griuvėsiais.

Kviesdamas lankytoją panirti į šiuos visatos tapsmo reginius, bekūnis balsas pasakoja anonimines kūniškas patirtis, atskleisdamas epidermio plynaukščių ir išardytų neuronų sistemų virsmus.

„Ląstelės mutuoja ir virsta naujais dariniais, kuriuos vėl praryja jų pačių medžiagų apykaita. Išardyti mineralai jungiami į naujus, vienas kitą pakeičiančius ir atstojančius. Odos nervų substratas suyra ir pavirsta geriamu skysčiu (...).“

Šis kalbos ir videokraštovaizdžių vakaras yra pirmoji Margaridos Mendes kuruojamos renginių serijos „Katastrofų kabaretas“ dalis. Serija siekiama apmąstyti galimus ateities variantus epochoje, kuri pirmoji pastebėjo ir numatė rūšių išnykimą. Humoras ir mokslinė fantastika šiame projekte tampa rūšių savireprezentacijos katalizatoriais, atsvara vyraujančiam pesimizmui. Projektas paliks mus abejojančius:

Kaip mes įsivaizduojame savo kūnus neprognozuojamame pasaulyje po katastrofos? Kaip bus kuriama ateities jutiminio pažinimo choreografija?

Kuratorės iš Portugalijos Margaridos Mendes sudaryta videofilmų programa „Uolų šventovės“ yra parodos „Prototipai“ dalis.

Filmų autoriai: 0rphan Drift, Jol Thomson, Nate Boyce, Diogo Evangelista, André Sousa, Serafin Álvarez, Laleh Khorramian, Trygve Luktvasslimo+Fredrik Strid.

Ekspozicija veiks kasdien iki gruodžio 7 d.

Margarida Mendes nuo 2009 m. vadovauja projektų erdvei „The Barber Shop“ Lisabonoje. Goldsmiths menų koledže ji baigė akustinės ir vizualiosios kultūros magistro studijas. Pagrindinės jos interesų sritys – materijos filosofija, kibernetika ir eksperimentiniai filmai.
Kalendorius
Johno Bergerio knygos „Kaip menas moko matyti“ pristatymas ŠMC skaitykloje
Edukacinės dirbtuvės: Parodos kūrimas kaip žaidimas su..?
Jono Meko filmas „Voldenas“ ir „open mike“ Meko kūrybos skaitymai
Skelbiamas atviras šaukimas jauniesiems menininkams pretenduoti į „JCDecaux premiją 2019“
Naujų leidinių pristatymas: Valentino Klimašausko, Lauros Kaminskaitės ir Anastasijos Sosunovos knygos
Nemokamos ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai kovo mėnėsį
Archyvas