Lt / En
Вильнa – Wilno – Vilnius: transformacija architektūroje
2012.XII.14
Gruodžio 14 d., trečiadienį, 18 val. ŠMC skaitykloje

Vilnius per 112 metų nuolat kito. Galbūt nepaliaujama transformacija yra šio miesto išskirtinis bruožas, verčiantis į jį sugrįžti tiek čia gimusįjį, tiek svečią? O kaip būtent keitėsi miesto architektūra? Kas lėmė, kad architektūrinis miesto veidas, kurį matome šiandien, yra būtent toks?
Vartant neseniai VšĮ „Architektūros fondas“ ir leidyklos „Baltos lankos“ išleistą knygą, kviečiame panagrinėti, koks Vilnius buvo skirtingais laikotarpiais, skirtingomis socioekonominėmis sąlygomis, skirtingose politinėse santvarkose ir koks jis išliko. Iš kur, per ką ir kur link vystosi Lietuvos sostinės architektūra. Nes Vilnius – ža¬vingų moderno, art nouveau, arba secesijos, architektū¬ros fragmentų, pabirusių Senamiesčio ir Naujamiesčio gatvėse, rinkinys. Tai ir trumpa tarpukario modernizmo ištrau¬ka, išsiskirianti garsiomis čia tuo metu kūrusių architektų bei dizainerių asmenybėmis ir švaria jų darbų stilistine raiška. Vilnius – kontroversiškas, tačiau įspūdingas sovietinio laikotarpio pėdsakas, bylojantis apie uni¬kalią patirtį Europos kontekste, trumpas, bet ryškus postmoderniz¬mo blyksnis, susipynęs su vėlyvuoju modernizmu. Pagaliau Vilniaus architektūros dabartis – intriguojantis informacijos kodas, atskleidžiantis dinamiškus visos šalies procesus: architektūrinius eksperimentus, pasitelkiant naujas tipologijas, medžiagas ir estetikos idėjas, staigų ekonomikos pakili¬mą, miestiškos aplinkos kokybės ir vilnietiškos architektūros identiteto paieškas.

Renginyje dalyvaus knygos autoriai, trumpus pranešimus pristatys – architektas, urbanistas Doc. dr. Tomas Grunskis, architektūros istorikė Dr. Marija Drėmaitė, architektūros kritikė Rūta Leitanaitė
Moderatorius - žurnalistas, rašytojas Andrius Užkalnis


Įėjimas laisvas. Renginio metu leidinį „Vilnius 1900–2012. Naujosios architektūros gidas“ bus galima įsigyti leidyklos kaina.
Kalendorius
Kviečiame registruotis į Michaelo Portnoy’aus projektą Wrixling.com
Mišrūs balsai. 13-osios Baltijos trienalės renginys Londone
Fanai ir mėgėjai: kaip puoselėti jūsų meilę žaidimui. Kūrybinės dirbtuvės su poetu Shane Anderson
Fanai ir mėgėjai. Shane Anderson poezijos skaitymai
Apichatpongo Weerasethakulo filmų retrospektyva
Jasmine Johnson ir Emanuel Almborg filmų peržiūra ir susitikimas
Archyvas