Lt / En
Meksikietiškos lygiosios: trumpas 7-osios Berlyno bienalės gairių pristatymas
2011.X.21
Spalio 21 d., penktadienį, 19.00 val., ŠMC skaitykloje

7-osios Berlyno bienalės (2012 m.) kuratorės Joannos Warszos paskaita
Meksikietiškos lygiosios: trumpas 7-osios Berlyno bienalės gairių pristatymas


Buvęs Bogotos meras Antanas Mockus dažnai pasitelkdavo meninius vaizdinius, kad kažkiek apribotų „įprastą biznį“, destabilizuotų racionalųjį diskursą, nuginkluotų neapykantos pilnas kalbas ir paskatintų bendruomenės suvokimą. Skirtingai nuo savo europietiškųjų kolegų, pavyzdžiui, Berlyno mero Klauso Woweraito, kuris neseniai inicijavo pasiekimų parodą pavadinimu „Based in Berlin“, Mockus menininkų niekuomet nelaikė dekoracijų gamintojais, turistų atrakcija ar šiaip gera kompanija ES ar Vatikano salonuose. Jis įžvelgė juose stiprius partnerius apmąstant ir organizuojant visuomenės struktūrą bei siekiant pakeisti nešvarų, asmeninių interesų pilną politikos žaidimą. Mockus yra vienas iš nedaugelio politikų, kurie tiki meno ir menininkų galia. Ateinanti 7-oji Berlyno bienalė, kurioje Mockus dalyvauja kaip vienas iš kviestinių menininkų-politikų, yra kvietimas jungtis į tokią meno ir politikos koaliciją, kuri iš naujo apibrėžtų ir įveiksmintų savo galias.

Joanna Warsza yra vizualiųjų ir scenos menų kuratorė ir kūrėja. Ji įkūrė Laura Palmer fondą, prodiusuojantį akcijas viešojoje erdvėje ir konceptualius įvykius, kuriuose tyrinėjamos ribos tarp fikcijos ir tikrovės. Jos projektai buvo pristatyti Pompidou centre, Varšuvos Modernaus meno centre, Performa centre Niujorke, Kijevo Šiuolaikinio meno centre. Iš vėlyviausių jos projektų paminėtini: „Vilnius as lost Homeland” (Vilnius COOP, X Baltijos tarptautinio meno trienalė, 2009); „X-Apartments Warsaw“ (2010); „Frozen Moments: Architecture speaks back“ (Tbilisis, Gruzija, 2010). Šiuo metu ji yra 7-osios Berlyno bienalės kuratorė kartu su Arturu Žmijewskiu.

Renginio organizatoriai: ŠMC ir projektas „Well Connected“ (Leipcigo dailės akademija)
Renginio rėmėjas: Lenkijos institutas Vilniuje
Galerija
Kalendorius
Parodos „MEEL. VAHTRA. FARKAS_ idealistinė funkcija“ atidarymas šį penktadienį
ŠMC kino salėje – prancūzų kino festivalio „Žiemos ekranai“ filmai
Nemokama Emilijos Škarnulytės filmų peržiūra ŠMC kino salėje
„Dėmesio ekonomika” ir šiandienos meno pasaulis. Diskusija su Nicolaus Schafhausen ir Lolita Jablonskiene ŠMC kino salėje
Corollaries
Nicholas Matranga ŠMC skaitykloje
Archyvas