Lt / En
Kviečiame aplankyti parodas nemokamai
2011.V.22
Šį sekmadienį, paskutinę parodų veikimo dieną, kviečiame nemokamai apžiūrėti šias parodas:

Diane Arbus: retrospektyva spaudoje, 1960–1971
Makoto Aida. Diena ir naktis
Jason Dodge. Personalinė paroda

Šią savaitę dar galima apžiūrėti legendinės amerikiečių fotografės Diane’os Arbus darbus, išspausdintus Amerikos žurnalų puslapiuose tarp 1960 ir 1971 metų. Netradiciniais portretais garsėjusi menininkė per visą savo karjerą surengė tik dvi parodas, tačiau bendradarbiavo su daugybės žurnalų redakcijomis. Ši paroda, kurią sumanė Prancūzijos menininkas Pierre Leguillon, pirmą kartą buvo rodyta Kadist meno fonde Paryžiuje ir jau susilaukė išskirtinio žiūrovų ir kritikos dėmesio. Į Šiuolaikinio meno centrą paroda atvyko iš Olandijos, kur didžiausio menui skirto žurnalo „Metropolis M“ redaktorius jau spėjo tituluoti ją geriausia šių metų paroda. Retrospektyvą lydi nemokamas lietuvių kalba išleistas bukletas, kuris supažindina lankytojus su fotografės publikacijomis ir jos įtaka fotografijos menui.

Kitoje ŠMC vykstančioje parodoje didžiausio lankytojų dėmesio sulaukia Tokijo baro kopija, stebinanti savo mažumu. Parodos lankytojai kviečiami internetu bendrauti su menininkais ir meno pasaulio žmonėmis, apsilankiusiems tikrajame, lygiai tokio pat dydžio bare Japonijoje. Abu barus įrengė Japonijos menininkas Makoto Aida, kuris protestuoja prieš anglų kalbos dominavimą ir skatina bendrauti pasitelkiant savo sudarytus žodynus ir vaizdines priemones. Nors milžiniškas sieninės tapybos darbas, kurį Makoto Aida sukūrė japoniškų komiksų stiliumi, jau iškeliavo į parodą Vokietijoje, žiūrovai dar gali susipažinti su daugybe kitų šio autoriaus kūrinių, sukurtų Fluxus meno-pokšto dvasioje.

Berlyne gyvenančio konceptualisto Jasono Dodge’o paroda įnešė į Šiuolaikinio meno centrą gryno oro net ir tiesiogine šių žodžių prasme: menininko prašymu visiškai atnaujinta Šiaurinės parodų salės architektūra ir atverti stoglangiai. Tarp nedaugelio matomų parodos eksponatų – pagalvės, ant kurių yra miegoję tik mokslininkai, kurių tyrimai susiję su įvairiomis laiko sampratomis, ir jautrios svarstyklės, nukreiptos į įsivaizduojamą „pasaulio viršų“ – Šiaurę. Parodos žemėlapį pasiėmę žiūrovai sužinos ir apie kitus, nematomus parodos kūrinius, kurie saugomi to paties pastato sienose ar banko saugykloje Kaune.

Visos trys parodos šią savaitę dar veiks kasdien nuo 12 iki 20 valandos. Bilieto kaina 8 litai, studentams ir moksleiviams – 4 litai, paskutinę parodos dieną – šį sekmadienį – lankymas nemokamas.

Plačiau apie šias parodas: http://www.cac.lt/lt/exhibitions

Iliustracija: Pierre Leguillon parodos “Diane Arbus: retrospektyva spaudoje, 1960-1971” ekspozicijos fragmentas. Fotografas: Kęstutis StoškusDiane’os Arbus retrospektyva organizuota bendradarbiaujant su Amerikos centru ir Prancūzų kultūros centru Vilniuje.
Kalendorius
Paskaita „Ekstravagantiškasis fotografas Vitas Luckus“ ŠMC skaitykloje
Robert Henke audiovizualinis pasirodymas „Lumière“
Fragmentas kaip priežodis
Laura Kaminskaitė „Taksi vairuotojas“
Performatyvi Post Brothers paskaita „The Hole Idea“
Archyvas
Kontaktinė informacija
Adresas:
Vokiečių g. 2, LT-01130, Vilnius

Darbo laikas:
Antradieniais-sekmadieniais
12 val. - 20 val.
ŠMC ekspozicijų ir kino salės dirba šiomis Valstybės švenčių dienomis
Parodų lankymas pritaikytas neįgaliesiems

Bilietai į parodas:
Pilna bilieto kaina - 8 Lt / 2,32 Eur
Kaina su nuolaida - 4 Lt / 1,16 Eur
Trečiadieniais parodų lankymas nemokamas

Telefonai:
ŠMC bilietų kasa: +370 5 2121945  
ŠMC atstovė žiniasklaidai: +370 687 85713

Faksas:
+370 5 2623954

Ekskursijos po parodas:
Trečiadieniais 17 val. - visiems norintiems lankytojams, nemokamai.
Antradieniais – penktadieniais - iš anksto susitarusiems lankytojams, įsigijusiems bilietą į parodas.
Susitarti dėl ekskursijų po parodas galima telefonu ar elektroniniu paštu: +370 687 85713, el.paštas: renata@cac.lt

ŠMC skaitykla:
Pirmadieniais-penktadieniais 12 - 19 val.
+370 5 2608960

ŠMC kino salė:
Trečiadieniais-sekmadieniais
Pilna bilieto kaina - 12 Lt / 3,48 Eur
Kaina su nuolaida - 8 Lt / 2,32 Eur
Su ŠMC kino salės bilietu iki 20 val. galima nemokamai apžiūrėti parodas

ŠMC kavinė:
+370 5 2617097