Lt / En
„Šok ant bangos“. Krõõt Juurak ir Mårteno Spångbergo performansas
2011.II.12
Vasario 12 d., šeštadienį, 19 val. ŠMC

„Šok ant bangos“ – tai performansas, kuriuo siekiama permąstyti tokias svarbias sąvokas, kaip krizė, reprezentacija, laukinė gamta, miestas arba sėkmė ir ką tai reiškia pradėti nuo pačios pradžios. Pradėti nuo ten, kur dar niekas nebuvo pradėta, reiškia tam tikrą riziką, kur galima nesėkmė nurodo veikiau į tikrovės būseną nei pramogą. Performansas „Šok ant bangos“, priimdamas šią riziką, kviečia žiūrovą drauge pasileisti į išraiškos, minties ir struktūros kelionę. Čia dalijamasi viena pagrindine problema: neatšaukiama sprendimo aktyvacija. Sprendimo, kuris reguliuoja laisvę – bei panaikina nepriklausomybę – ir atmeta pasirinkimo teisę vardan besąlygiško atsisakymo derėtis. „Šok ant bangos“, kaip gamybos būdas, yra visiškai „tuščia banga“ – tikimybių tuštuma.

Renginys nemokamas. Šis performansas – tai Margit Säde Lehni kuruotos parodos "If it's Half Broke, Part Fix it" dalis.

Apie menininkus

Krõõt Juurak studijavo choreografiją Arnhemo menų institute ir vizualiuosius menus Gerrito Rietveldo akademijoje Amsterdame. Gimusi Taline, menininkė gyvena ir dirba Vienoje. Bendradarbiauja su projektais EVERYBODYS, Multiplex Fiction ir Chicks on Speed. Dirba magistro studijų choreografijos dėstytoja ELISAVA dizaino mokyklos (Barselona) Mados fakultete. Paskutinieji jos projektai: Autodomestication, Gate Hysteria kartu su Pelican Avenue, Scripts for Smalltalk (Tanzquartier Wien), Naked Performers kartu su Chicks on Speed.

Mårten Spångberg yra performanso menininkas, gyvenantis ir dirbantis Stokholme. Jo eksperimentinė veikla ir įvairūs kūrybos formatai bei raiškos formos skirti tyrinėti išplėstinį choreografijos lauką. Nuo 1994 m. Spångbergas aktyviai dirba kaip performanso menininkas ir kūrėjas. Su architektu Toru Lindstrandu inicijavo tarpdisciplininį projektą International Festival, sujungiantį architektūrą ir choreografiją/performansą. Nuo 2008 m. vadovauja choreografijos magistro programai Šokio universitete Stokholme.
Kalendorius
Lina Michelkevičė.Dalyvavimo praktikos Lietuvos šiuolaikiniame mene: tarp estetinės ir socialinės tikrovės
Pasaulis, kuriame randamės
Radiacijos nekropolitika. Meno istorijos TJ Demos paskaita
Susitikimas su Piotru Bosackiu ir jo filmų peržiūra ŠMC kino salėje
Alberto Garcíos del Castillo knygos „Retrospective“ skaitymai: Marnie Slater ir Romas Zabarauskas
Dovilė Tumpytė. Įkūnytas menas kaip juodoji dėžė
Archyvas