Lt / En
Edwin Gardner. The Toolbox and the Arena: olandų architektūrinės strategijos
2010.XII.01
Gruodžio 1 d., trečiadienį, 18:00

Šiuolaikinio meno centro skaitykloje architektas iš Olandijos Edwin Gardner skaitys paskaitą tema „The Toolbox and the Arena: olandų architektūrinės strategijos“, kurią organizuoja Architektūros [aktualijų] fondas su Nyderlandų karalystės ambasados parama.

Paskaitoje architektas kalbės apie finansų krizės poveikį architektūriniams procesams. Apie tai, kaip architektai visada buvo priklausomi nuo finansinio užnugario. Lygiai taip pat, kaip architektą Gaudi rėmė Guell šeima, o Aalto rėmė Ahlström šeima, ar apolitiškasis Mies ieškodamas užtarimo flirtavo su naciais, taip ir šiandien architektų užnugaryje yra nekilnojamojo turto vystytojai ir investicijų fondai. Tačiau, kai finansų mašina sulėtėjo, o architektų veikla atsidūrė pauzėje, atsirado puiki proga atsigręžti į savo profesiją, permąstyti veiklos galimybes, ieškoti naujų dimensijų tradiciniame savo veiklos suvokime. Paskaitoje, kaip tokių procesų liudininkai ir veikėjai bus pristatyti olandų architektų ofisai (AMO, ZUS, Artgeneering, DUS Architects, Office for Unsolicited Architecture, Trude Hooykaas) ir jų veiklos strategijos.

Edwin Gardner yra architektas ir rašytojas. Kaip architektūrinių procesų tyrinėtojas glaudžiai bendradarbiauja su Volume žurnalu ir Archis Foundation. Dėsto Utrechto aukštojoje vizualiųjų menų ir dizaino mokykloje.

http://edwingardner.com/
http://archis.org/action


Paskaita vyks anglų kalba
Paskaitą organizuoja Architektūros [aktualijų] fondas.
Paskaitą remia Nyderlandų karalystės ambasada
Renginys nemokamas

Šios ir buvusių paskaitų vaizdo įrašus rasite www.archfondas.lt puslapyje.


ARCHITEKTŪROS [žmonių] FONDAS
Adelė Dovydavičiūtė Aistė Ambrazevičiūtė Andrė Baldišiūtė Andrius Ropolas Audrius Ambrasas Aurelija Krasauskaitė Dovilė Krikščiūnaitė Edwin Gardner Gabrielius Varnelis Gabrielius Šegždavičius Gintaras Čaikauskas Ignas Uogintas Julija Jurevičienė Julija Reklaitė Laima Čijunskaitė Laura Bagdonaitė Linas Lapinskas Linas Ulickas Margarita Kaučikaitė Marius Bliujus Martynas Akulevičius Matas Šiupšinskas Milda Grabauskaitė Milda Naujalytė Mindaugas Glodenis Monika Augaitytė Norbert Tukaj Petras Išora Povilas Paukštė Rokas Kilčiauskas Rolandas Palekas Rūta Leitanaitė Rūta Makutėnaitė Rūta Valiūnaitė Sabina Grincevičiūtė Sandra Senavaitytė Sandra Šlepikaitė Sigita Simona Paplauskaitė Vaidotas Vaičiulis Vidmantas Samuolis
Kalendorius
Paroda „Martin Ebner, Kitty Kraus” pasipildė Vilniaus mieste iškabintais menininkų sukurtais plakatais
Festivalio „Nepatogus kinas“ seansai ŠMC kino salėje
Nemokami edukaciniai užsiėmimai ir ekskursijos po ŠMC parodas
Lėtosios peržiūros. Dialogas #3: Istorija
Tarptautinio Vilniaus šviesų festivalio „Beepositive“ proga filmo „Neonas“ peržiūra ir diskusija ŠMC kino salėje
Rinktiniai filmai iš naujausios Tarptautinio Oberhauzeno trumpametražių filmų festivalio kolekcijos
Archyvas